logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Galeria Gryf ma nowego właściciela

08.03.2017 08:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Galeria Gryf ma nowego właściciela
fot. iszczecinek.pl

W ostatnich dniach nowego właściciela znalazła Galeria Gryf, czyli jedna z większych nieruchomości położona w samym centrum Szczecinka. Jak udało nam się dowiedzieć, sprzedaż tej nieruchomości była jedną z większych transakcji zrealizowanych w ostatnim czasie na rynku nieruchomości w naszym mieście. Jednak konkretnej kwoty nowy właściciel nie zdradza.

Wybudowana w 2010 roku galeria, pomimo nazwy, do dnia dzisiejszego nie stała się prawdziwą galerią handlową. Poza sklepem sieci Lidl, który od początku rozpoczął działalność w tym miejscu, żaden inny podmiot nie otworzył tu sklepu. Od wielu lat nieruchomość wystawiona była na sprzedaż.

W 2015 roku obiekt trafił do oferty agencji nieruchomości Metrohouse w Szczecinku. Jak zdradza nam Grzegorz Krajewski, dyrektor oddziału, od tego czasu prowadzone były rozmowy z kilkoma zainteresowanymi inwestorami, w tym również z terenu Szczecinka. Jednak do tej pory nikt nie zdecydował się kupić nieruchomości o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych, która znajduje się w stanie surowym zamkniętym.

Kim jest nowy właściciel i jakie ma plany z tą nieruchomością?

-Jest to osoba spoza Szczecinka, jednak bardzo dobrze zna realia tego miasta oraz tutejszy rynek nieruchomości – mówi Grzegorz Krajewski. -Niestety na chwilę obecną nie możemy zdradzić planów nowego właściciela.

Przy okazji zapytaliśmy też co dalej ze sklepem Lidl, który zlokalizowany jest we wspomnianej nieruchomości.

-Możemy uspokoić mieszkańców, lubiących robić zakupy w Lidlu. Market pozostanie na swoim miejscu. Lokal, w którym znajduje się market jest odrębną własnością należącą do sieci Lidl.

Obecnie nowy właściciel załatwia wszelkie formalności. Jest duża szansa, że prace nad zagospodarowaniem budynku rozpoczną się jeszcze w tym roku.

-Co do planów nowego właściciela to będziemy mogli powiedzieć coś więcej za kilka miesięcy –kończy Grzegorz Krajewski z Metrohouse.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes