logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Diament Forbesa dla Kronospanu!

24.03.2017 18:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Diament Forbesa dla Kronospanu!
fot. Biuro Prasowe KRONOSPAN

Kronospan zajął I miejsce w województwie zachodniopomorskim w plebiscycie Forbesa i otrzymał prestiżową statuetkę - Diament Forbesa.

To już kolejna nagroda, jaką otrzymał producent płyt drewnopochodnych ze Szczecinka. Jest także laureatem konkursów: Orły Wprost, Orły Eksportu oraz Pracodawca Jutra. Posiada również szczególny certyfikat, otrzymany od ś. p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: Firma Przyjazna Środowisku.

W zachodniopomorskiem w 2017 roku do rankingu Diamenty Forbesa wyłoniono aż 84 firmy. To 30 przedsiębiorstw więcej niż rok wcześniej. Na liście laureatów znajdują się 62 firmy z naszego województwa.

Galę wręczenia Diamentów Forbesa, która odbyła się 23. marca w hotelu Dana w Szczecinie,  poprowadził  Roman Młodkowski, Dyrektor Zarządzający Segmentu Biznes i Finanse w Grupie Onet - Ringier Axel Springer Polska. Jak powiedziała Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Polska Sp. z o.o., odbierając statuetkę:

-Ta nagroda jest docenieniem naszej pracy, ale stanowi także motywację do dalszego rozwoju. Mając na uwadze wyzwanie, jakie dzisiaj stawia Pan Minister Mateusz Morawiecki, mówiąc: – Branża meblarska to perła polskiej gospodarki. Mamy dużą szansę odnieść na tym polu światowy sukces, dlatego prowadzimy politykę wspierania produkcji i wdrażania innowacji. Staramy się, aby branża meblarska miała jak najlepsze możliwości dotarcia na rynki zagraniczne.

J. Jodłowska dodała: -Możemy być numerem jeden w Europie, jednakże jest to wyzwanie dla całego sektora meblowego i producentów materiałów drewnopochodnych w Polsce.

O tym, jak doceniają Kronospan producenci mebli, świadczy też opinia jednej z wiodących firm branży meblarskiej. Według Piotra Wójcika, Członka Zarządu Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.

-Firma Kronospan, która jest obecna w Polsce od 1989 roku, przeprowadziła do dnia dzisiejszego inwestycje w skali bez precedensu, praktycznie rewolucjonizując produkcję materiałów drewnopochodnych w Polsce i wprowadzając ją na wyższy poziom. Powstałe dzięki tym inwestycjom moce produkcyjne oraz jakościowe produkty stały się w dużej mierze podstawą szybkiego rozwoju całej polskiej branży meblarskiej. Konkurencyjna oferta i strategiczne wsparcie firmy Kronospan od prawie 30 lat przekłada się na wysoką skuteczność rynkową polskiej branży meblarskiej. Udowadnia to fakt, że od 1989 roku Polska stała się 4 największym eksporterem i 6 największym producentem mebli na świecie.

Biuro Prasowe Kronospan

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes