logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

AMW od lat bezskutecznie próbuje sprzedać nieruchomości

01.08.2018 09:06
A A A
Zdjęcie do artykułu AMW od lat bezskutecznie próbuje sprzedać nieruchomości
fot. AMW

Od wielu lat Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedań nieruchomości zlokalizowane w Szczecinku. Głównie są to tereny popoligonowe znajdujące się pomiędzy drogą krajową nr 11, małą obwodnicą Szczecinka i ogrodami działkowymi na os. Zachód / Kołobrzeska. W ciągu ostatnich lat na tym terenie AMW nie znalazła nabywców na żadną nieruchomość.

Jaki jest dalszy los tych nieruchomości?

W tym roku AMW zorganizowała przetargi na sprzedaż w Szczecinku kilku działek (nr 1/2, 1/16, 1/19), natomiast w przygotowaniu do przetargów są kolejne parcele (nr 4/9, 4/11, 4/12). Obecnie AMW prowadzi uzgodnienia dotyczące przebiegu II etapu obwodnicy miasta Szczecinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 oraz ewentualnego opracowania planu zagospodarowania dla tego terenu. Wspomniana inwestycja zapewni obsługę komunikacyjną dla terenów, którymi dysponuje AMW (działki z obrębu 5 oraz 28  o pow. ponad 124 ha) oraz zwiększy ich atrakcyjność dla potencjalnych nabywców.

Kolejne nieruchomości czekają na sprzedaż

Poza wymienionymi działkami, Agencja planuje również sprzedać działki zlokalizowane przy ul. Kołobrzeskiej (obok kościoła) oraz leżące w okolicy osiedla generalskiego oraz wzdłuż małej obwodnicy. Sprzedawane działki można przeznaczyć na cele usługowe jak i mieszkaniowe. Plany sprzedaży tych terenów są obecnie na etapie uzgodnień z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Część nieruchomości może być wykorzystana przy rządowym programie Mieszkanie Plus

Agencja Mienia Wojskowego w styczniu 2018 r., zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości, przekazała do KZN wykazy nieruchomości pozostających w zasobie Agencji. Dotychczas Krajowy Zasób Nieruchomości nie wystąpił do Agencji z wnioskiem o przekazanie jakichkolwiek nieruchomości. W wykazie uwzględniono 47 działek zlokalizowanych w Szczecinku.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Biznes