logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Zostań Mikołajem Bartka!

04.12.2018 15:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Zostań Mikołajem Bartka!
fot. archiwum

Okres przed Bożym Narodzeniem zazwyczaj upływa nam na porządkach, wielkich zakupach i przygotowaniach. Myślimy wtedy przede wszystkim o swoich bliskich. Chcemy, żeby był to ciepły, rodzinny i wyjątkowy czas.

Warto w ferworze przedświątecznych przygotowań rozejrzeć się wokół, być może ktoś z najbliższego otoczenia znajduje się w trudnej sytuacji, a nasza, nawet najmniejsza pomoc ułatwi mu życie, nie tylko w czasie przedświątecznym.

Jedną z takich osób jest Bartek, uczeń jednej ze szczecineckich podstawówek, cierpiący od 6 lat na dystrofię mięśniową duchennea, która  polega na zanikaniu mięśni. Choroba jest postępująca i nieodwracalna.

Opiekę nad Bartkiem przejęła Mama Małgosia. Tata Bartka utrzymuje rodzinę. Rodzice, pomimo kiepskiej sytuacji finansowej starają się aby Bartek i jego starszy brat Łukasz mieli szczęśliwą rodzinę. Czy mają marzenia – nie mają.  Cieszą się z każdego dnia i z tego że mają możliwość i siłę pomagać Bartkowi. Chłopcy dobrze się uczą, mama potrafi układać z papieru przepiękne origami. Uwielbiają spędzać razem wolny czas, choć jest go tak niewiele. Urzekające jest to jak walczą o syna każdego dnia. Jeżdżą na rehabilitacje, zbierają na turnusy, ćwiczą w domu. Potrafią oswoić Bartka i siebie z tą trudną sytuacją oraz zmotywować do mozolnych ćwiczeń.

Co bym im pomogło, jak można ich odciążyć w codziennej opiece? Rodzina najbardziej potrzebuje podnośnika kąpielowo-transportowego (Eagle Vermeiren), ponieważ Bartek jest  bardzo ciężki i przekładanie go do wanny czy łóżka wymaga bardzo dużo siły.

W internecie trwa zbiórka dla Bartka. Chętni jeszcze przez 3 dni mogą wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane rodzinie.  Więcej o akcji można znaleźć na https://zrzutka.pl/epyuxa

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności