logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

Zostań Mikołajem Bartka!

04.12.2018 15:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Zostań Mikołajem Bartka!
fot. archiwum

Okres przed Bożym Narodzeniem zazwyczaj upływa nam na porządkach, wielkich zakupach i przygotowaniach. Myślimy wtedy przede wszystkim o swoich bliskich. Chcemy, żeby był to ciepły, rodzinny i wyjątkowy czas.

Warto w ferworze przedświątecznych przygotowań rozejrzeć się wokół, być może ktoś z najbliższego otoczenia znajduje się w trudnej sytuacji, a nasza, nawet najmniejsza pomoc ułatwi mu życie, nie tylko w czasie przedświątecznym.

Jedną z takich osób jest Bartek, uczeń jednej ze szczecineckich podstawówek, cierpiący od 6 lat na dystrofię mięśniową duchennea, która  polega na zanikaniu mięśni. Choroba jest postępująca i nieodwracalna.

Opiekę nad Bartkiem przejęła Mama Małgosia. Tata Bartka utrzymuje rodzinę. Rodzice, pomimo kiepskiej sytuacji finansowej starają się aby Bartek i jego starszy brat Łukasz mieli szczęśliwą rodzinę. Czy mają marzenia – nie mają.  Cieszą się z każdego dnia i z tego że mają możliwość i siłę pomagać Bartkowi. Chłopcy dobrze się uczą, mama potrafi układać z papieru przepiękne origami. Uwielbiają spędzać razem wolny czas, choć jest go tak niewiele. Urzekające jest to jak walczą o syna każdego dnia. Jeżdżą na rehabilitacje, zbierają na turnusy, ćwiczą w domu. Potrafią oswoić Bartka i siebie z tą trudną sytuacją oraz zmotywować do mozolnych ćwiczeń.

Co bym im pomogło, jak można ich odciążyć w codziennej opiece? Rodzina najbardziej potrzebuje podnośnika kąpielowo-transportowego (Eagle Vermeiren), ponieważ Bartek jest  bardzo ciężki i przekładanie go do wanny czy łóżka wymaga bardzo dużo siły.

W internecie trwa zbiórka dla Bartka. Chętni jeszcze przez 3 dni mogą wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane rodzinie.  Więcej o akcji można znaleźć na https://zrzutka.pl/epyuxa

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności