logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Znów rekord na Hospicjum!

07.11.2018 21:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Znów rekord na Hospicjum!
fot. Święty Franciszek z Asyżu

Aż sześć dni potrzebne było na dokładne policzenie środków, zebranych podczas 1-listopadowej kwesty, prowadzonej w tym roku na nekropoliach, na terenie powiatu szczecineckiego. Dziś (07.11) w trakcie spotkania dla mediów ks. Marek Kowalewski, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu podał kwotę, jaką udało się pozyskać w tym roku. Znów padł rekord.

 

Niemal o 9 tysięcy złotych więcej udało się uzyskać, w trakcie kwest, odbywających się na cmentarzach powiatu szczecineckiego. Ostatecznie udało się zebrać 67.695,39 tys. zł.

 

Wyniki kwesty w większych miastach Powiatu Szczecineckiego:

- Gmina Szczecinek - 5.630,43,

- Barwice - 5.070,84,

- Biały Bór - 4.064,19,

- Grzmiąca - 3.141,67,

- Borne Sulinowo - 1.786,69.

 

Wszystkie środki, pozyskane w trakcie kwesty zostaną przekazane na działalność statutową Hospicjum Im. Świętego Franciszka z Asyżu, w tym – na zakup niezbędnego wyposażenia.

 

Warto wspomnieć, że poza kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia, szczecineckie Hospicjum finansowane jest ze środków pozyskanych z odpisu podatku dochodowego (1%) oraz ze środków, pozyskanych w trakcie akcji „Pola Nadziei”.

 

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności