logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Znamy nazwiska nowych dyrektorów szkół średnich

18.04.2018 16:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Znamy nazwiska nowych dyrektorów szkół średnich
fot. archiwum / fot. Edyta Wieleba-Matyśniak / na zdjęciu Robert Jasek

Zarząd Powiatu Szczecineckiego ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie konkursy przeprowadzono w pięciu szkołach: I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, Zespół Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku, Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku, Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku i Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Część konkursów już rozstrzygnięto i możemy podać nazwiska nowych dyrekotów. Ostatni konkurs zostanie rozstrzygnięty w czwartek.

W dwóch szkołach na stanowiskach dyrektorskich nie będzie zmian. W ZS nr 1 dyrektorką będzie nadal Edyta Wojnicz. Do konkursu wpłynęło tylko jedno zgłoszenie, a 12-osobowa komisja 11 głosami za przy jednym wstrzymującym się zdecydowała o wyborze obecnej dyrektor. W ZS nr 2 także był tylko jeden kandydat - Robert Jasek. Komisja głosowała jednogłośnie.

W ZST było trzech kandydatów: Anna Wisłocka–Bogdanowicz, Kamil Biegański i Mariusz Bena.

-W pierwszym głosowaniu konkurs nie został rozstrzygnięty. W drugim głosowaniu komisja zagłosowała za kandydaturą pani Anny Wislockiej-Bogdanowicz

-mówi Krzysztof Lis, starosta szczecinecki

Dziś (środa 18.04) odbył się konkurs w ZS nr 6. Tu także była tylko jedna kandydatka – obecna wicedyrektor Joanna Buzała. Niestety z przyczyn formalnych konkurs został unieważniony i będzie powtórzony.

Nowego dyrektora będzie miał "duży ogólniak". Początkowo o fotel dyrektora w I LO chciało walczyć dwóch kandydatów: Arkadiusz Szczepaniak oraz kandydat z Wałcza, który dziś złożył pisemną rezygnację. Wszystko wskazuje na to, że nowym dyrektorem I LO zostanie Arkadiusz Szczepaniak. Ostateczną decyzję podejmie w czwartek komisja konkursowa.

  AKTUALIZACJA  

Już oficjalnie wiadomo, że dyrektorem I LO został Arkadiusz Szczepaniak.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności