logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Ziemia zapadła się pod koparką. Tajemnicze odkrycie na cmentarzu w Grzmiącej [WIDEO]

11.06.2018 20:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Ziemia zapadła się pod koparką. Tajemnicze odkrycie na cmentarzu w Grzmiącej [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Tajemnicze odkrycie na cmentarzu w Grzmiącej. Pod przejeżdżającą koparką zapadła się ziemia. Okazało się, że pod ziemią znajdują się ceglane mury. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie co to za budowla oraz kiedy i w jakim celu została wybudowana.

Znaleziska dokonano w piątkowe popołudnie podczas przebudowy głównej alejki na cmentarzu. Przy wykonywaniu prac ziemnych pod przejeżdżającą koparką zapadła się ziemia. Dziura odsłoniła tajemniczą budowlę przypominającą piwnicę. Prace od razu wstrzymano i powiadomiono władze gminy oraz koszalińską delegaturę Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Teren został odgrodzony.

Na chwilę obecną nie wiadomo co to za obiekt, bo na żadnych dostępnych planach nie widnieje. Władze gminy podejrzewają, że kiedyś mogła w tym miejscu stać kapliczka z piwnicą, w której przechowywano zwłoki przed pogrzebem. Zapewne więcej na temat tajemniczego odkrycia dowiemy się po wizycie konserwatora zabytków i archeologów.

W poniedziałek przy odsłoniętych murach zauważono ludzką czaszkę, której wcześniej tam nie było. Podejrzewa się, że ktoś na własną rękę sprawdzał co znajduje się w piwnicy i wykopał ludzkie szczątki. 

Do sprawy wkrótce powrócimy.


Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuje nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na [email protected] lub przy użyciu messengera


 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności