logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Ze Szczecinka na Eurowizję! Ola Gintrowska w finale Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji [WIDEO]

25.02.2016 22:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Ze Szczecinka na Eurowizję! Ola Gintrowska w finale Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji [WIDEO]
fot. archiwum Aleksandr Gintrowskiej

W sobotę, 5 marca odbędzie się finałowy koncert Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji - Sztokholm 2016. Miło nam poinformować, że wśród 9. finalistów znalazła się Aleksandra Gintrowska pochodząca ze Szczecinka.

Ola wychowywała się w rodzinie o dużych tradycjach artystycznych, jest blisko spokrewniona z legendą polskiej piosenki Przemysławem Gintrowskim. W Szczecinku ukończyła szkołę średnią – Prywatne Liceum Ogólnokształcące oraz Szkołę Muzyczną II st. im. Oskara Kolberga. Jest absolwentką wydziału śpiewu operowego oraz wydziału sztuk dramatycznych na Kingston University w Londynie.

Wokalistka szerszemu gronu polskiej publiczności zaprezentowała się podczas 10.  edycji show Polsatu Must Be The Music, gdzie wystąpiła gościnnie w pierwszym półfinale. Jej utwór Missing wykorzystany był w czołówce programu. Ola wystąpiła również w wielu musicalach i burleskach. Grała także w filmach pełnometrażowych.

Podczas finałowego koncertu Ola zaśpiewa utwór Missing, który jest zapowiedzią jej debiutanckiego krążka "Aura". Kompozytorem utworu jest Robert Janson, twórca i lider Varius Manx. Tekst napisała Ola.

Koncert finałowy Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 21:25. Reprezentanta naszego kraju wybiorą widzowie. Polski reprezentant wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek, 12 maja.

W finale Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji - Sztokholm 2016 wystąpią: Natalia Szroeder "Lustra", Edyta Górniak "Grateful", Taraka "In The Rain", Aleksandra Gintrowska "Missing", Michał Szpak "Color Of Your Life", Margaret "Cool Me Down", Kasia Moś "Addiction", Dorota Osińska "Universal", Napoli "My Universe".

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności