logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Zbliża się "grypa belferska". Jak sytuacja wygląda w Szczecinku

17.12.2018 11:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Zbliża się "grypa belferska". Jak sytuacja wygląda w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

W dniach 17-21 grudnia nauczyciele w całej Polsce chcą rozpocząć strajk, który ma polegać na zbiorowym braniu zwolnień lekarski L4. Jest to kolejna grupa zawodowa, po policjantach i pracownikach sądów, która zamierza w ten sposób protestować.

-Mamy dość niskich zarobków i coraz trudniejszych warunków pracy –czytamy na nauczycielskich forach.

W Szczecinku na chwilę obecną nie widać zwiększonej ilości zwolnień lekarskich nauczycieli, co potwierdza Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku. Sytuacja ta może się jednak w najbliższych dniach zmienić.

W Szczecinku ma być lepiej

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza, sytuacja nauczycieli szczecineckich szkół ma się wkrótce zmienić.

-Już w przyszłym roku budżetowym zwiększymy dodatek za wychowawstwo w klasach o 250 złotych. To jest jedna z inicjatyw pakietu oświaty. Zwiększymy także dodatek funkcyjny z tytułu opieki stażu do 100 złotych. Dwukrotnie zwiększymy fundusz nagród dla nauczycieli –mówił na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Daniel Rak.

Zmiany na lepsze obiecuje również Minister Edukacji Narodowej, która w liście do nauczycieli zapowiedziała zmiany w ustawie Karta nauczyciela, które zostaną wprowadzone na wniosek środowisk nauczycielskich.

- Odpowiadając na Państwa postulaty, od stycznia 2019 r. podejmę, we współpracy z nauczycielskimi związkami zawodowymi, działania zmierzające do zmiany przepisów Karty Nauczyciela dotyczących oceny pracy oraz zasad przyznawania dodatku za wyróżniającą pracę. Powrócimy do wcześniejszych zasad oceny pracy, natomiast o dodatek za wyróżniającą pracę będą się mogli ubiegać wszyscy nauczyciele, bez względu na stopień awansu zawodowego – napisała w liście szefowa MEN.

- Wspólnie ze związkami zawodowymi przyglądamy się, jak są realizowane przepisy o czasie pracy nauczycieli po likwidacji tzw. godzin karcianych. Ponieważ docierają do mnie głosy o nieprawidłowościach, dlatego podjęłam decyzję o zmianie przepisów w tym zakresie. W związku z tym zwiększę w ramowych planach nauczania liczbę godzin do dyspozycji dyrektora, aby wzmocnić finansowanie dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania ucznia – dodała minister Anna Zalewska.

List do nauczycieli (.pdf)

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności