logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Zbliża się finał sprawy kursów języka angielskiego. Wiceburmistrz i pracownik Urzędu Miasta z uzupełnionymi zarzutami

13.12.2016 23:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Zbliża się finał sprawy kursów języka angielskiego. Wiceburmistrz i pracownik Urzędu Miasta z uzupełnionymi zarzutami
fot. iszczecinek.pl

Od prawie 9 miesięcy prowadzone jest śledztwo związane z oszustwem, jakiego dopuścili się urzędnicy szczecineckiego ratusza. Sprawa dotyczy kursu języka angielskiego, w którym mieli uczestniczyć pracownicy Urzędu Miasta.

W marcu szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzili sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścili się urzędnicy miasta. Policjanci dokonali przeszukań zarówno w Urzędzie Miasta Szczecinek, jak również na terenie jednej z firm pod Szczecinem. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Zabezpieczona dokumentacja dotyczyła programu szkoleń języka angielskiego dla pracowników urzędu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleń.

Po przesłuchaniu świadków policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, pracownika szczecineckiego UM, któremu przedstawiono zarzut niszczenia dokumentów. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień mężczyzna został zwolniony. W tej sprawie przesłuchany był także wiceburmistrz Daniel Rak, któremu przedstawiono zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 000 zł.

Po tych czynnościach sprawą zajęła się drawska prokuratura. To właśnie tam obecnie trwają dalsze czynności procesowe. Do tej pory przesłuchano kilkadziesiąt osób, a cała sprawa jest dość skomplikowana. O przebieg postępowania zapytaliśmy prokurator Katarzynę Krzywonos z Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim.

Na jakim etapie jest postępowanie?

-Na razie postępowanie się toczy, rozpoznawane są wnioski dowodowe stron, wykonane zostały czynności z podejrzanymi. Podejrzanym uzupełniono zarzuty o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie kompetencji funkcjonariuszy publicznych. Obecnie wykonywane są dalsze czynności procesowe.

Kiedy możemy liczyć na finał?

-Chciałabym jak najszybciej, ale to zależy od wniosków dowodowych stron –mówi prokurator. -Podejrzani mają prawo przedstawiać linię obrony, którą prokurator musi sprawdzić. Jest szansa, że postępowanie zakończy się w tym roku, pod warunkiem, że nic się nie wydarzy, co mogłoby przeszkodzić w podjęciu ostatecznej decyzji.

Czy jest szansa na umorzenie sprawy?  

-Na razie nic pewnego nie mogę powiedzieć. Najpierw musi zakończyć się postępowanie –kończy prokurator.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności