logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Zbierają podpisy. W Czarny Wtorek wyjdą na ulice.

23.09.2017 20:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Zbierają podpisy. W Czarny Wtorek wyjdą na ulice.
fot. iszczecinek.pl

Członkowie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy Kobiety 2017" zbierali w sobotę w Szczecinku podpisy pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Podpisy będą zbierane w całej Polsce do połowy października. Organizatorzy mają nadzieję zebrać 100 tysięcy podpisów, co pozwoli na to by ustawa została poddana czytaniu i głosowaniu w Sejmie.

Podpisy będą zbierane również 3 października, podczas "Czarnego Wtorku". Rok temu, 3 października w Czarny Poniedziałek na ulice polskich miast wyszło około ćwierć miliona osób protestując przeciwko projektowi Sejmu ograniczającego prawa kobiet. Również w tym roku organizatorzy Czarnego Wtorku organizaują Wielką Zbiórkę by zbierać podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017 i wyrazić swój sprzeciw wobec planów i postawy rządzących. 

W Szczecinku, w rocznicę Czarnego Poniedziałku, 3 października w godzinach 15:30 - 18:00  na Placu Wolności odbędzie się zbiórka podpisów pod projektem ustawy, a na godzinę 18 zaplanowano Kulminację Czarnego Wtorku i Pikietę, podczas której zostaną przypomniane postulaty akcji "Ratujmy Kobiety 2017". 

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie panie i wspierających ich panów, aby ubrani na czarno, z czarnymi parasolkami wzięli udział w akcji i przyszli pod ratusz. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności