logo iszczecinek.pl

Polecamy Wyborczy falstart kandydata na burmistrza? SLD pisze do Krajowego Biura Wyborczego Śmierć pod kołami śmieciarki. Tragiczny wypadek na ul. Mierosławskiego Łabędź połknął kotwiczkę i 2 metry żyłki. W porę przyszła pomoc [WIDEO] UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%! Oferta specjalna w Uzdrowisku Połczyn Polecamy

Zatrucie tlenkiem węgla na Pileckiego. Trzy osoby w szpitalu

30.01.2018 08:56
A A A
Zdjęcie do artykułu Zatrucie tlenkiem węgla na Pileckiego. Trzy osoby w szpitalu
fot. iszczecinek.pl

Śmiertelnie niebezpieczny tlenek węgla po raz kolejny dał o sobie znać. Tym razem - we wtorek, 30 stycznia - pojawił się w jednym z mieszkań bloku przy ul. Pileckiego w Szczecinku. Trzy osoby zostały zabrane na obserwację do szpitala, w tym dwójka dzieci.

Sygnał o zagrożeniu służby ratownicze otrzymały po godzinie 7. Po chwili na miejscu była już straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Z wstępnych ustaleń wynika, że tlenek węgla pojawił się już w nocy. Kiedy rano kobieta weszła do łazienki zakupiony przez nią czujnik czadu wskazał stężenie wykraczające poza skalę. Urządzenia pomiarowe strażaków potwierdziły duże stężenie tlenku węgla w pozostałych pomieszczeniach.

Nie wiadomo skąd wydostawał się niebezpieczny gaz. Ustali to wezwany na miejsce kominiarz. W chwili kiedy pojawił się tlenek węgla w mieszkaniu nie były używane żadne urządzenia grzewcze. To już kolejna taka sytuacja w tym mieszkaniu.

Czad jest nazywany „cichym zabójcą” ze względu na brak zapachu, koloru i smaku. Trudno go wykryć, dlatego w trosce o własne bezpieczeństwo warto rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i gazu.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności