logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Zanieczyszczenie powietrza w Szczecinku. Reakcja Terry [WIDEO]

15.10.2018 11:34
A A A
Zdjęcie do artykułu Zanieczyszczenie powietrza w Szczecinku. Reakcja Terry [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

W poniedziałkowy ranek, po weekendzie, w czasie którego czuć było nad miastem intensywny zapach powstający przy produkcji płyt drewnopochodnych w zakałdach Kronospan, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Terra zorganizowało briefing prasowy. Działacze Terry odnieśli się do zapewnień, firmy związanych z budową filtrów UTWS.

-UTWS, inwestycja, która miała przynieść poprawę, jak się okazuje efektów na dzień dzisiejszy nie widać –mówiła podczas briefingu Joanna Pawłowicz.

Firma Kronospan zaznacza, że w zakładzie Kronospan cały czas trwają prace nad modernizacją instalacji MDF. To właśnie ta instalacja odpowiedzialna jest za pylenie.

-Zainstalowaliśmy UTWS - system ochrony powietrza z filtrem na suszarni płyt wiórowych, ale zakład to nie tylko linia do produkcji tych płyt. To także suszarnia płyt MDF, która wymaga modernizacji w celu zmniejszenia uciążliwości dla otoczenia. Intensywnie nad tym pracujemy –mówi Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospanu.

Zgodnie z Porozumieniem z Burmistrzem Miasta Szczecinek, podpisanym 1 października br., Kronospan zadeklarował realizację do końca 2019 roku, dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie. Mowa jest tu między innymi o montażu cyklofiltrów na skrawalni, uruchomieniu mokrego odpylania na ciągu HDF oraz montażu filtrów na suszarni MDF.

-Pragniemy podkreślić, że innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z filtrem na suszarni płyt wiórowych działa i jest niezwykle skuteczny. Pierwsze wyniki badań emisji, przeprowadzonych przez niezależne laboratorium wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95%, natomiast LZO (lotnych związków organicznych) – aż o 99%. – dodaje rzeczniczka.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności