logo iszczecinek.pl

Polecamy 300 zł dla każdego ucznia. Wkrótce będzie można złożyć wniosek Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Zabezpieczyłeś się przed kradzieżą?

20.04.2017 14:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Zabezpieczyłeś się przed kradzieżą?
fot. archiwum

Wyobraź sobie, że jak co dzień, budzisz się rano do pracy lub na zajęcia, jesz śniadanie, szybko się odświeżasz i ubierasz, idziesz do samochodu, a tam… nie ma go. Będąc w szoku, uświadamiasz sobie, że został skradziony. Chcesz uniknąć podobnego scenariusza? Sprawdź, jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą!

Miejsce parkowania

Co oczywiste, złodzieje za cel obierają samochody najłatwiej dostępne, które w żaden sposób nie są chronione. Siłą rzeczy zostawianie auta przy ulicy czy na osiedlowym parkingu wiąże się więc z podwyższonym ryzykiem kradzieży. Aby je obniżyć, w miarę możliwości finansowych wato rozważyć wynajęcie garażu lub parkingu podziemnego bądź strzeżonego, gdzie osoby niepowołane nie mają dostępu.

Mechanizmy zabezpieczające

Poprzez odpowiednie wyposażenie samochodu możesz skutecznie zniechęcić do działania nawet mocno zdeterminowanych złodziei, którzy wzięli sobie za cel Twój samochód. Jeśli napotkają na profesjonalny alarm, być może kilka razy się zastanowią, czy jest sens ryzykować i próbować dostać się do środka. Przyjmując, że może to im się udać nawet pomimo obecności odpowiedniego autoalarmu, zawsze warto zamontować w samochodzie z jednej strony immobiliser, a z drugiej różnego rodzaju mechaniczne blokady – kierownicy, skrzyni biegów czy zapłonu. Uzbrojone w taki sposób auto stanowi prawdziwą twierdzę praktycznie nie do zdobycia dla intruzów.

Ubezpieczenie

Niestety, nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają stuprocentowej pewności zatrzymania złodziei. Dlatego osoby, które obawiają się tego ryzyka i chcą mieć pewność, że nie stracą bezpowrotnie dziesiątek lub setek tysięcy złotych, powinny zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie od kradzieży samochodu. Wśród dostępnych na rynku polis obejmujących ryzyko kradzieży można wyróżnić pełne autocasco, które obejmuje również wiele innych ryzyk, a także minicasco, czyli tańszą wersję autocasco, ograniczoną wyłącznie do ryzyka kradzieży. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, wykonaj kalkulację na stronie kalkulator.najtaniejuagenta.pl.

Zdrowy rozsądek

Pamiętaj, że nawet posiadając pełne autocasco, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania w razie kradzieży, jeżeli dopuściłeś się tzw. rażącego niedbalstwa. Dlatego zawsze zamykaj samochód i nigdy nie zostawiaj w środku kluczyków ani żadnych cennych rzeczy. Chowaj radio na noc przed wzrokiem przechodniów, a kluczyki do auta miej zawsze przy sobie i pilnuj ich jak oczka w głowie. Jako właściciel i kierowca zachowuj się odpowiedzialnie i nigdy nie zapominaj o ostrożności. W przypadku kradzieży auta, która wyniknęła z lekkomyślnego zachowania, nie ratuje Cię bowiem nawet polisa autocasco.

 

materiał promocyjny

Popularne tematy w dziale Aktualności