logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Zaangażowanie mieszkanki Bornego Sulinowa pomogło w odnalezieniu zaginionej

30.08.2018 08:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Zaangażowanie mieszkanki Bornego Sulinowa pomogło w odnalezieniu zaginionej
fot. sxc.hu

Zaangażowanie mieszkanki Bornego Sulinowa pomogło w odnalezieniu 79–letniej zaginionej. Kobieta kilka godzin wcześniej opuściła swoje miejsce zamieszkania i nie potrafiła samodzielnie do niego trafić. W poszukiwania zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Jak się później okazało starsza Pani oddaliła się od swojego domu ponad 20 kilometrów. Seniorka cała i zdrowa trafiła pod opiekę bliskich.

We wtorek około godz. 16:30 szczecinecka Policja została powiadomiona o zaginięciu 79–latki.

-Starsza pani w godzinach południowych wyszła z mieszkania i do chwili zgłoszenia nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Zaniepokojona rodzina prosiła o pomoc w jej odnalezieniu,  ponieważ seniorka cierpi na zaniki pamięci i może mieć trudności z samodzielnym powrotem do domu – informuje asp. szt. Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Ogłoszono alarm dla jednostki i ruszyły poszukiwania zaginionej. Funkcjonariusze sprawdzali  szpitale, dworce, parki miejskie, budynki użytku publicznego, osiedla oraz teren miasta. W poszukiwania zaangażowali się strażnicy miejscy, lokalne media, przewodnik z psem służbowym. Informacje o zaginionej przekazano także do ościennych komend. W działaniach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów.

-W trakcie prowadzonych poszukiwań dyżurny szczecineckiej Policji otrzymał informację od mieszkanki Bornego Sulinowa, że w okolicach jej bloku starsza kobieta chodzi bez celu po parkingu. Zgłaszająca zeszła do seniorki zapytać czy nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że starszą Panią kontakt był utrudniony. Wiedziała jak się nazywa ale nie potrafiła powiedzieć co robi na parkingu pod blokiem, nie była też w stanie wytłumaczyć jak się tam znalazła –dodaje asp. szt. Irena Kornicz.

Kobieta postanowiła o tej sytuacji powiadomić Policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce rozpoznali w starszej kobiecie zaginioną 79-latkę. 

Okazało się, że seniorka przez kilka godzin od opuszczenia swojego miejsca zamieszkania znalazła się w innej miejscowości, oddalonej od jej domu o blisko 25 kilometrów.

O szczęśliwym finale poszukiwań powiadomiono rodzinę i przekazano 79–latkę pod opiekę bliskich. Seniorka nie wymagała opieki medycznej szczęśliwie wróciła do domu.

-Na pochwałę zasługuje postawa mieszkanki Bornego Sulinowa, która nie przeszła obojętnie wobec starszej zagubionej kobiety. Dzięki jej zaangażowaniu starsza Pani jest już z rodziną –dodaje I. Kornicz.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności