logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Za nami XIV Piknik Modelarski. To największa tego typu impreza w Polsce

14.08.2017 07:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Za nami XIV Piknik Modelarski. To największa tego typu impreza w Polsce
fot. Piotr Pindral

40 zawodników z całej Polski, modele najróżniejszych rodzajów, klas, wielkości, technologii wykonania, właściwości lotnych i ... cen – tak, w skrócie można podsumować zakończony wczoraj XIV Piknik Modelarski Wilcze Laski 2017. Impreza w Wilczych Laskach jest największą tego typu imprezą w naszym kraju.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla zawodników jak i osób, które odwiedziły w miniony weekend lotnisko. Doskonałe warunki terenowe i wspaniała atmosfera - tak podsumowują imprezę sami uczestnicy.

-Aura starała się nas przestraszyć, ale śmiało można powiedzieć, że wygraliśmy z nią –mówi Piotr Pindral, organizator.

W czasie imprezy funkcjonowała giełda modelarska. Zgodnie z planem w sobotni wieczór, po zapadnięciu zmroku w niebo wzbiły się modele wyposażone w podświetlenie LED. W niedziele rozegrano konkurencje precyzyjnych lądowań. Podium całkowicie zdominowała liczna i silna ekipa z Bydgoszczy: Damian Cizio, Krzysztof Bajer, Piotr Klause.

Podczas imprezy nie zabrakło modelarskich perełek.

-Największe wrażenie robiły modele ogromnych rozmiarów jak np. PZL 104 Wilga kolegi Bartosza Cierzniaka, która holowała nie mniejsze modele szybowców. Niezorientowani mogli odnieść wrażenie, że widzą oryginał w locie, a nie model. Na imprezie nie mogło zabraknąć także kultowej konstrukcji - modelu typu „Wicherek”, który w tym roku obchodzi swoje 60-te „urodziny”. Zakres cenowy modeli wahał się od kilkuset złotych aż do 50 000zł. – mówi Piotr Pindral.

Najwyższy poziom umiejętności pilotażowych zaprezentowali Michał Oewnik i Damian Czio, którzy zaprezentowali niesamowitą wiązankę akrobacji synchronicznej pięknymi modelami akrobacyjnymi. Zwycięzcy konkurencji otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, puchary, dyplomy, a wszyscy uczestnicy upominki. Warto zaznaczyć, że najmłodszym pilotem podczas pikniku był Oliwier Tomaszewicz ze Szczecinka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji dla Miasta Szczecinek, Gminy Szczecinek, SAPiK, OSiR, firmy stolarskiej Sokół z Gałowa, Agroturystyce Wilcze Laski 6, P.P.U. ESPA , Stowarzyszenie Strzeleckie Batalion.

Do zobaczenia za rok!

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności