logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO]

15.12.2018 11:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Od ponad roku na linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie trwa remont. Efektem inwestycji wartej 178 mln zł będzie o około 30 minut krótszy czas przejazdu, większy poziom bezpieczeństwa i komfort pasażerów. Pracy do wykonania jest naprawdę bardzo dużo. Część robót zostało już wykonanych, kolejne czekają w kolejce.

Do końca roku zakończone zostaną prace torowe na ok. 25-kilometrowym odcinku Szczecinek – Łubowo. W następnej kolejności wykonywane będą prace przy obiektach inżynieryjnych, modernizacji peronów, budowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych.

Remont linii kolejowej Szczecinek – Runowo Pomorskie, rozpoczęty w październiku 2017 r., poprawi komunikację kolejową w regionie. Podróż ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego skróci się o ok. jedną trzecią. Dziś podróż trwa ok. 1h 30 min, a po realizacji projektu skróci się do ok. godziny. Taki czas zwiększy atrakcyjność połączeń kolejowych ze Szczecinem. Dla podróżnych powstaną nowe funkcjonalne perony, między innymi takie jak ten w Jeleninie, który jest już prawie ukończony.

Perony wyposażone zostały w wiaty, ławki, gabloty z rozkładami jazdy i lepiej oznakowane. Wszystkie nowe obiekty dostosowane zostają do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Dzięki inwestycji przywrócony zostanie ruch dwutorowy na ok. 25 km odcinku Szczecinek – Łubowo. Zwiększy to przepustowość linii, a tym samym umożliwi wprowadzenie większej liczby pociągów. Projekt obejmuje wymianę 51 km toru. Przewidziano remont  33 obiektów inżynieryjnych.

Po zakończeniu prac składy pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, czyli nawet o 40 km/h szybciej niż obecnie. Modernizacja urządzeń sterowania ruchem oraz prace na 54 przejazdach kolejowo – drogowych wpłyną na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Finał prac zaplanowano na przyszły rok.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!

Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności