logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Z przystanków znikają wiaty. Wkrótce pojawią się nowe

14.12.2018 08:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Z przystanków znikają wiaty. Wkrótce pojawią się nowe
fot. iszczecinek.pl

W tych dniach z części przystanków zaczęto usuwać wiaty przystankowe. Dotyczy to między innymi przystanków zlokalizowanych przy głównych ulicach. Mieszkańcy zastanawiają się o co w tym chodzi. Okazuje się, że znikające wiaty przystankowe to nic innego jak rozpoczęcie prac przy modernizacji przystanków.

Przypomnijmy, że czerwcu miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę multimedialnych przystanków, które staną przy 24 przystankach na terenie Szczecinka. Nowe przystanki zastąpią stare i wysłużone wiaty, które właśnie są usuwane. Całe zadanie zostało nazwane Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku

Zgodnie z założeniem miasta, w pierwszej kolejności nowe wiaty mają pojawić się przy ulicach, których zarządcą jest powiat. Dotyczy to między innymi ul. Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Wiaty na pozostałych przystankach wytypowanych przez zamawiającego, wymienione zostaną do lipca przyszłego roku.

Nowe wiaty będą oświetlone i monitorowane. Wyposażone będą w dwa monitory, jeden do wyświetlania informacji pasażerskiej, drugi do wyświetlania różnych informacji miejskich.

Multimedialne przystanki będą kosztowały trochę ponad 3 mln zł. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności