logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Z policjantami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

13.03.2019 13:09
A A A
Zdjęcie do artykułu Z policjantami o odpowiedzialności prawnej nieletnich
fot. KPP Szczecinek

Odpowiedzialność prawna nieletnich, to temat poruszony podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku. Spotkania z dziećmi i młodzieżą to jeden z elementów działań prewencyjnych szczecineckich policjantów.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, kim jest nieletni, co oznaczają pojęcia czyn karalny i demoralizacja oraz jakie zachowania ją definiują. Przy użyciu plansz edukacyjnych: ”Moja pierwsza edukacja prawna” ze słuchaczami omówiono kolejne zagadnienia przybliżające odpowiedzialność prawną jaka spoczywa już na młodej osobie. O tym co zrobić kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa i jak unikać zachowań ryzykownych by nie stać się ofiarą przestępstwa rozmawiano dziś z uczniami klas 5 i 6.

Na koniec policjantka omówiła niewłaściwe zachowania uczniów na terenie szkoły informując tym samym jakie grożą konsekwencje prawne za kontynuowanie takich zachowań w dalszym ciągu bez chęci poprawy i pracy nad swoimi zachowaniami.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności