logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Z odblaskami bezpieczniej

10.10.2018 12:20
A A A
Zdjęcie do artykułu Z odblaskami bezpieczniej
fot. Straż Miejska w Szczecinku

W miniony poniedziałek Straż Miejska w Szczecinku wraz z uczniami klasy II B oraz VIII B Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej wyruszyła w ulice miasta, by zachęcać pieszych i rowerzystów do używania odblasków. Odwiedziliśmy także naszego Burmistrza oraz pracowników Urzędu Miasta, którym dzieci wręczyły opaski odblaskowe.

Każdego dnia na drogach dochodzi do wypadków, gdzie przyczyną bywa także niedostateczna widoczność poruszających się drogą. Czasami mamy złudne myślenie, że kierowca pojazdu nas widzi, bo ma włączone światła. To jest bardzo mylne. Kierujący poruszający się po zmroku widzi pieszego czy rowerzystę bez odblasku dopiero z 20-30 m i często nie ma szans na reakcję. Osoba używająca elementy odblaskowe jest widoczna aż z odległości 150, a nawet 300 m. Warto wiedzieć, że im niżej założymy odblaski, tym szybciej padną na nie światła reflektorów pojazdu.

Straż Miejska przy współpracy z PSB Mrówka przeprowadza szereg działań, gdzie uświadamiamy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo i na których takie odblaski są wręczane.
Jutro (11 października) odbędzie się kolejny już finał Akcji Z odblaskiem bezpieczeniej, który odbędzie się przy wsparciu SAPiKU w Kinie Wolność.

Spec. Paulina Peciak-Nazarewska
Straż Miejska w Szczecinku

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności