logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Z Holandii do Szczecinka na dwóch kółkach

24.05.2018 13:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Z Holandii do Szczecinka na dwóch kółkach
fot. M. Ludewicz

Po 18 dniach jazdy i niemal dwóch tysiącach przebytych rowerem kilometrów późnym popołudniem we wtorek do naszego miasta przybył Rob Franssen. Rob to członek stowarzyszenia Jumelage z holenderskiego Bergen op Zoom, z którym Szczecinek w ubiegłym roku świętował 25-lecie współpracy.

- Podczas swojej podróży odwiedziłem ponad 100 miast i przejechałem przez Holandię i Niemcy. Teraz czas na powrót do domu, który zajmie mi kolejnych kilkanaście dni – opowiadał Rob.

Szczecinek był celem podróży Holendra, który wcześniej kilka dni spędził m.in. we Wrocławiu i Poznaniu.

- Dziennie pokonuję około 80-90 kilometrów i pedałuję niecałe 10 godzin. Czy jestem zmęczony? Wręcz przeciwnie. Jazda dodaje mi sił witalnych i czuję się naprawdę świetnie – podsumował Rob.

Przypomnijmy, że stowarzyszenie Jumelage to oficjalna agenda Urzędu Miasta w Bergen op Zoom odpowiedzialna m.in. za kontakty ze Szczecinkiem. Członkowie stowarzyszenia angażują się w różnego rodzaju międzynarodowe przedsięwzięcia, w tym wymianę młodzieży i współpracę ze szkołami.

źródło: M.Ludewicz / UM Szczecinek

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności