logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Z bruku na bruk. Burzą bezdomnym barak [WIDEO]

08.01.2019 09:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Z bruku na bruk. Burzą bezdomnym barak [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Od kilku dni trwa rozbiórka szpetnych baraków, które od lat straszyły w okolicy dworca PKP, tuż obok Domu Kolejarza. Rozbiórka prowadzona jest na wniosek właściciela terenu spółki PKP. To co od lat dla jednych było ruderą, dla bezdomnych było miejscem zamieszkania. Teraz, jak mówią sami bezdomni, są wyrzucani z bruku na bruk.

Mieszkali tu od ponad 4 lat. Wewnątrz baraku urządzili sobie prowizoryczne miejsce do spania. Wokół baraku nagromadzili dużo różnych przedmiotów. Za chwilę budynek zostanie zrównany z ziemią, a oni nie widzą gdzie mają pójść i jak zabrać swoje rzeczy. Mają żal za to, że nie poczekano z rozbiórką do wiosny, kiedy będzie cieplej i łatwiej byłoby im znaleźć nowe miejsce.

Rozbiórka miała rozpocząć się już przed świętami. Wtedy jednak wstrzymano się i zapowiedziano bezdomnym, że mają opuścić barak po nowym roku, bo wtedy zaczną się prace. Odwrotu nie ma.

Bezdomni dziękują policji, straży miejskiej i straży ochrony kolei za pomoc, jaką do tej pory od nich otrzymywali, ale mają żal za to, że w środku zimy niszczy się ich prowizoryczny dom.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności