logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Wyremontują boiska i sale gimnastyczne. Później wybudują dwie nowe hale sportowe

06.12.2018 07:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyremontują boiska i sale gimnastyczne. Później wybudują dwie nowe hale sportowe
fot. iszczecinek.pl / boisko przy ZS nr 2 w Szczecinku

Mamy dobrą wiadomość dla uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze oraz Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Warcisława IV w Szczecinku. Starostwo Powiatowe planuje w przyszłym roku wyremontować sale gimnastyczne i przebudować przyszkolne boiska.

-W przyszłorocznym budżecie samorząd powiatowy przewidział środki w wysokości ponad 1,1 mln zł  na remont sal gimnastycznych oraz przebudowę boisk.  Koszt całej inwestycji to blisko 2,2 mln zł. Samorząd ubiegał się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej -poinformował Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa.

Dziś już wiadomo, że planowane inwestycje otrzymają wsparcie z ministerstwa w wysokości blisko 1,1 mln zł. -Początek inwestycji już w 2019 roku –dodaje P. Rozmus.

To jednak nie koniec sportowych inwestycji przy szczecineckich szkołach. Jak zapowiedział w jednym z wcześniejszych wywiadów starosta Krzysztof Lis, w planach jest budowa dwóch nowych hal sportowych. Jedna ma powstać przy ZS nr 1, druga przy Zespole Szkół Technicznych. Te inwestycje planowane są na lata 2020-2021.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności