logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

Wyremontują boiska i sale gimnastyczne. Później wybudują dwie nowe hale sportowe

06.12.2018 07:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyremontują boiska i sale gimnastyczne. Później wybudują dwie nowe hale sportowe
fot. iszczecinek.pl / boisko przy ZS nr 2 w Szczecinku

Mamy dobrą wiadomość dla uczniów Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze oraz Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Warcisława IV w Szczecinku. Starostwo Powiatowe planuje w przyszłym roku wyremontować sale gimnastyczne i przebudować przyszkolne boiska.

-W przyszłorocznym budżecie samorząd powiatowy przewidział środki w wysokości ponad 1,1 mln zł  na remont sal gimnastycznych oraz przebudowę boisk.  Koszt całej inwestycji to blisko 2,2 mln zł. Samorząd ubiegał się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej -poinformował Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa.

Dziś już wiadomo, że planowane inwestycje otrzymają wsparcie z ministerstwa w wysokości blisko 1,1 mln zł. -Początek inwestycji już w 2019 roku –dodaje P. Rozmus.

To jednak nie koniec sportowych inwestycji przy szczecineckich szkołach. Jak zapowiedział w jednym z wcześniejszych wywiadów starosta Krzysztof Lis, w planach jest budowa dwóch nowych hal sportowych. Jedna ma powstać przy ZS nr 1, druga przy Zespole Szkół Technicznych. Te inwestycje planowane są na lata 2020-2021.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności