logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Wypadek podczas wyścigu wraków - Kierowca wypadł z auta

14.10.2018 19:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Wypadek podczas wyścigu wraków - Kierowca wypadł z auta
fot. www.facebook.com/ambroziafoto

Dziś zakończenie sezonu z SCSclub. Podczas jednego z wyścigu Destruction Derby doszło do wypadku.

Wszelkie zmagania zostały natychmiast wstrzymane. Zarówno ten na polu, czyli Destruction Derby, jak i na płycie lotniska czyli 1/4 mili. Podczas wyścigu wraków auta często się zderzają, ale najczęściej kończy się na nagłej zmianie kierunku jazd, mniejszej lub większej, ale zawodnicy kontynuują wyścig.

Tym razem było inaczej. Wszystko działo się przy wyjeździe na prostą startową. Tam gdzie stoi najwięcej kibiców. Organizatorzy jednak dbają o bezpieczeństwo i ustawiają barierki ochronne w dużej odległośi od toru jazdy aut. Prosta startowa jest bardzo szeroka. Właśnie tam zderzyły się dwa auta, na tyle niefortunnie, że jeden z nich dachował. Kierowca z auta jadącego z przodu został poszkodowany.

W auto poszkodowanego kierowcy wjechał inny zawodnik z tyłu. Auto poszkodowanego przeturlało się dwa razy. Podczas dachowania kierowca wypadł z auta, które w czasie dachowania go przygniotło. Auto poturlało się dalej i leżało kołami do góry. Kierowca o własnych siłach udał się poza tor jazdy. Na miejsce od razu wkroczyły służby ratunkowe - organizatorzy, karetka Podimedu i straż pożarna OSP Gwda Wielka.

Szybko udzielono pomocy kierowcy. Miał zranioną rękę (być może złamaną) i obolałą kostkę. Szczęście, że tylko tyle, bo wyglądało to groźnie. Po kilkunastu minutach karetka odwiozła go do szpitala. Jego auto zaraz postawiono na koła i zepchnięto na bok. Można było kontynuować zawody.

W regulaminie zawodów jest punkt mówiący o sprawnych pasach bezpieczeństwa i wymogu ich zapinania. Zawodnik twierdził, że miał zapięte pasy.
 

Zdjęcia dachującego auta dzięki https://www.facebook.com/ambroziafoto

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności