logo iszczecinek.pl

Polecamy W parku powstaje Centralny Plac Zabaw Art Piknik wystartował. Kwiaty, muzyka i szampan pod Hi Hatem [WIDEO] Wiesław Suchowiejko - kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Szczecinka [WYWIAD] Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Wypadek na terenie Krono Chemical. Strażacy na ćwiczeniach

20.12.2017 11:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Wypadek na terenie Krono Chemical. Strażacy na ćwiczeniach
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Niebezpieczne zdarzenie na terenie zakładów Krono Chemikal w Szczecinku. Jedna osoba została poszkodowana w wypadku do jakiego doszło w środowe południe. Na miejsce skierowano jednostki straży ze Szczecinka oraz dodatkowo strażaków z OSP Gwda Wielka i straż zakładową działającą na terenie Kronospanu. Na terenie zakładów Kronospan odbywają się kolejne ćwiczenia służb ratunkowych.

Tego typu ćwiczenia odbywają się regularnie na terenie Krono. Ich celem jest przede wszystkim przećwiczenie różnych scenariuszy niebezpiecznych zdarzeń jakie mogą pojawić się na terenie dużego zakładu. Strażacy podczas ćwiczeń zapoznają się z planem zakładu, drogami dojazdowymi i ewakuacyjnymi.

Przećwiczenie w praktyce różnych scenariuszy ma także na celu podniesienie bezpieczeństwa nie tylko pracowników, ale i mieszkańców miasta. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności