logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Wyłudzili 70 000zł na fikcyjne szkolenia

17.06.2016 16:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyłudzili 70 000zł na fikcyjne szkolenia
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścił się 27-letni przedsiębiorca ze Szczecinka wspólnie z 33-letnim prezesem spółki z Sopotu.

Jak ustalili mundurowi do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku zgłosił się właściciel firmy, który dla ośmiu swoich pracowników chciał zorganizować szkolenie pod nazwą Profesjonalny pracownik wykończenia wnętrz wraz z układaniem glazury i terakoty.

Z tego tytułu szczecinecki Powiatowy Urząd Pracy wyraził zgodę na refundowanie kosztów szkolenia w formie dotacji ze skarbu państwa w kwocie ponad 70 000 zł. Zgodnie z podpisaną umową właściciel firmy, 27-letni mężczyzna w celu rozliczenia poniesionych kosztów, przedłożył w urzędzie wymaganą dokumentację.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że właściciel firmy ze Szczecinka ubiegając się o refundację za pośrednictwem sopockiej firmy zajmującej się prowadzeniem tego typu szkoleń przedstawił w szczecineckim Powiatowym Urzędzie Pracy fikcyjne dokumenty. Działania szczecineckich śledczych na terenie Trójmiasta i Szczecinka pozwoliły zebrać materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawiono zarzuty wyłudzenia pieniędzy właścicielom obu firm.

Mężczyźni złożyli w tej sprawie wyjaśnienia, przyznając się, że szkolenia odbyły się tylko "na papierze" a uzyskanymi z tego tytułu pieniędzmi podzielili się po połowie. Zatrzymani złożyli już szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi zebranymi przez policjantów zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego wobec obu mężczyzn.

Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia.

 

źródło: KPP Szczecinek 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności