logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok 13 000 zł

16.02.2017 21:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok 13 000 zł
fot. archiwum

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku zatrzymali mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok 13 000 zł. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

-Wczoraj na gorącym uczynku policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który na podstawie przedłożonego dowodu osobistego i złożeniu nieprawdziwego oświadczenia o stanie zatrudnienia i uzyskiwanych dochodach, wyłudził kredyt finansujący zakup w systemie ratalnym –informuje Anna Matys, rzeczniczka szczecineckiej policji.

Czynu tego dokonał 45-letni mężczyzna w jednym ze szczecineckich sklepów, a przedmiotem wyłudzenia był sprzęt elektroniczny w postaci telewizora, głośników, twardego dysku, przewodu optycznego na kwotę ok. 7200 zł. Mężczyzna pomyślał również o zakupie ubezpieczenia na sprzęt. Łączna wartość udzielonego kredytu wyniosła ok 13 000 zł. Z uwagi na duże gabaryty zakupionego sprzętu został on w sklepie do czasu zorganizowania transportu.

-Po wyjściu ze sklepu, mężczyzna pierwsze kroki skierował do jednego z lombardów na terenie miasta, gdzie w rozmowie ze sprzedawcą ustalił kwotę jaką wypłaci mu sprzedawca za przywieziony sprzęt. Mężczyzna przystał na warunki sprzedawcy z lombardu i pożyczył od ekspedienta 20 zł, po czym zadzwonił po taksówkę, którą miał przetransportować sprzęt ze sklepu prosto do lombardu –opisuje sytuację rzeczniczka.

Mężczyznę wychodzącego ze sklepu ze sprzętem zatrzymali policjanci i doprowadzili do szczecineckiej jednostki policji. W chwili zatrzymania 45-latek znajdował się pod wpływem alkoholu dlatego noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dziś mężczyźnie został przedstawiony zarzut oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

KPP Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności