logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci z przedszkola Miś posadziły drzewka KredytOK: POŻYCZKI – KREDYTY - UBEZPIECZENIA! W jednym miejscu, w Twoim mieście Dwie młode osoby ranne w wypadku motocykla [WIDEO] Szczecinecczanie.org - chcą być trzecią siłą w mieście Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Wykopki pod wieżą ciśnień

31.10.2016 13:49
A A A
Zdjęcie do artykułu Wykopki pod wieżą ciśnień
fot. iszczecinek.pl

Mogłoby się wydawać, że widok koparki kopiącej pod wieżą ciśnień to początek inwestycji polegającej na przebudowie tego obieku. Na razie jednak to tylko przymiarki. W poniedziałek pod wieżą pojawili się geolodzy, którzy badali i rozpoznawali grunt.

Jak zdradzili nam pracownicy firmy, obecne prace mają na celu sprawdzenie co kryje wieża u swoich podstaw. Przydatne to będzie zapewne dla projektanta. Prace polegały między innymi na wykonaniu kilku odkrywek i odwiertów.

Przypomnijmy. Miasto ma w planach przebudować zabytkową wieżę wodociągową na obserwatorium astronomiczne wraz z planetarium. Projekt zakłada odbudowanie korpusu wieży, który został dla bezpieczeństwa zdemontowany w 2012 roku. Nad korpusem pojawi się biała kopuła z teleskopem. Przy odbudowanej kopule powstanie taras widokowy. Planetarium powstanie na dole wieży jako dobudówka.

wizualizacja obserwatorium 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności