logo iszczecinek.pl

Polecamy Mieszkańcy bloku przy ul. Polnej 29 nadal muszą znosić dokuczliwe sąsiedztwo Starsza kobieta potrącona na Warcisława IV Potrzebne pieniądze na kosztowną rehabilitację 15-miesięcznego Aleksa Polecamy

Wyciąg narciarski na Górce Rynkowej powstanie prawdopodobnie w przyszłym roku

14.09.2017 09:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyciąg narciarski na Górce Rynkowej powstanie prawdopodobnie w przyszłym roku
fot. wizualizacja / UM Szczecinek

Nawet 200 metrów długości może mieć trasa narciarska na Górce Rynkowej – taka jest opinia specjalistów z chorzowskiej firmy Snowmax, z którymi w ostatnim czasie spotkali się przedstawiciele miasta.  Spotkanie miało na celu sprawdzenie przez fachowców, czy na górce przy ul. Cieślaka może powstać wyciąg narciarski.

Po wizji lokalnej terenu okazuje się, że teren jest jak najbardziej odpowiedni pod mały wyciąg narciarski.

-Jest szansa, aby powstała tu trasa o długości od 100 do 200 metrów – powiedział wiceburmistrz Daniel Rak w wywiadzie dla TV Zachód.

Wcześniej trzeba będzie trochę przeprofilować górkę. Do tego celu ma posłużyć ziemia pochodząca z budowy obwodnicy Szczecinka. W tej sprawie miasto chce porozumieć się z wykonawcą – firmą Eurovia.

Kiedy na narty?

-Wydaje mi się, że jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych miesiącach będziemy szukali projektanta. Później ogłoszony będzie przetarg –mówi Daniel Rak.

Jest szansa, że pierwsi narciarze będą mogli zjechać pod koniec 2018 roku.

W planach jest zbudowanie wyciągu talerzykowego. Poza przeprofilowaniem górki, trzeba wykonać dodatkowo instalację wodną, którą poprowadzi się wodę do armatek śnieżnych, odpływy, oświetlenie i całą infrastrukturę towarzyszącą.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ reklama Mobile zmiana Reklama