logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Wybudują wielkie ładowarki dla autobusów elektrycznych

04.04.2018 11:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Wybudują wielkie ładowarki dla autobusów elektrycznych
fot. dokumentacja przetargowa

W połowie tego roku do Szczecinka ma dotrzeć 10 autobusów elektrycznych firmy Ursus. Przetarg na zakup został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Autobusy musza pojawić się najpóźniej w sierpniu tego roku.

Kiedy już wiadomo jakie „elektryki” będą poruszały się po ulicach Szczecinka, miejski przewoźnik ogłosił przetarg na budowę stacji ładowania. Na terenie bazy Komunikacji Miejskiej powstanie 10 stanowisk z wielkimi ładowarkami, do których podpinane będą autobusy.

Przypomnijmy, że na zakup 10 niskopodłogowych pojazdów na prąd KM otrzymała ponad 17 i pół miliona złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wartość całego projektu to ponad 25 mln zł. Jest on uznawany za jeden z najbardziej proekologicznych projektów komunikacyjnych dofinansowanych przez Urząd Marszałkowski.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności