logo iszczecinek.pl

Polecamy ZST ma już swoje elektryczne auto Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Wsparcie dla rodzin i pieczy zastępczej z terenu powiatu szczecineckiego

11.08.2017 19:27
A A A
Zdjęcie do artykułu Wsparcie dla rodzin i pieczy zastępczej z terenu powiatu szczecineckiego
fot. Piotr Rozmus

Dzisiaj (11.08) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku gościła Agnieszka Lisicka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, aby w obecności wicestarosty Marka Kotschy, członka Zarządu Powiatu Jakuba Hardie – Douglasa, dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzaty Kubiak – Horniatko oraz dyrektor PCPR w Wałczu Bożeny Terefenko, parafować kolejny wniosek do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Działania 7.6. Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Pula środków o które aplikuje Powiat Szczecinecki to ponad milion złotych. Jeżeli uda się je pozyskać zostaną przeznaczone na wsparcie młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą. Młodzi ludzie będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów oraz zamieszkać w mieszkaniach chronionych.

-Przez trzy lata wsparciem zostanie objętych 16 wychowanków – wyjaśnia dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzata Kubiak – Horniatko. – Od 15 roku życia będziemy ich modelować, prowadzić i uczyć jak należy funkcjonować po opuszczeniu rodziny zastępczej czy placówki opiekuńczo – wychowawczej. Chcemy stworzyć dwie kawalerki w Zakładzie Obsługi Nieruchomości i jedno, dwupokojowe mieszkanie dla dorosłych wychowanków w internacie Zespołu Szkół Technicznych – dodaje dyrektor i jednocześnie przypomina  o innym projekcie, „Akademii Rodziny”, która od stycznia jest realizowana w ramach tego samego Działania. - Akademia Rodziny to projekt, którego ideą jest wzmacnianie rodzin i wspieranie ich w zakresie opiekuńczym na tyle, aby mogły one wychowywać własne dzieci. W jego ramach funkcjonują szkoły dla rodziców, dziadów, partnerów/małżonków oraz warsztaty finansowe dla usamodzielnianej młodzieży. Ponadto projekt zakłada pomoc terapeuty  rodzinnego, prawnika, psychologa, mediatora oraz pedagoga.

Wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć więcej informacji na temat obu projektów zapraszamy do kontaktu  z PCPR w Szczecinku.

Osoby, które pragną nieodpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów zapraszamy do siedziby PCPR przy ul. Wiatracznej 1, a także zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 094 71 37 111.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności