logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Wojska amerykańskie przejeżdżają przez nasz region. Utrudnienia na drogach, także w okolicach Szczecinka [WIDEO]

15.06.2018 13:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Wojska amerykańskie przejeżdżają przez nasz region. Utrudnienia na drogach, także w okolicach Szczecinka [WIDEO]
fot. Czytelnicy / DK-20 - Śmiadowo

W piątek, 15 czerwca zakończą się międzynarodowe manewry Saber Strike-18 przeprowadzane na terenie Estonii, Litwy, Łotwy i Polski. W związku z tym na drogach Zachodniopomorskiego można spotkać liczne kolumny wojskowe przemieszczające się z rejonów ćwiczeń do miejsc stałej dyslokacji.

Podobnie jak w przypadku przemieszczeń w rejony ćwiczeń, można się spodziewać blisko 2 tysięcy pojazdów Armii Stanów Zjednoczonych. Na drogach będzie można również napotkać pojedyncze kolumny pojazdów Sił Zbrojnych RP wracające do miejsc stacjonowania –informuje dowództwo Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Największego ruchu drogowego należy spodziewać się ponownie na trasach przemarszu 2 Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, który rozpocznie przekraczanie granicy polsko-litewskiej w Budzisku i Ogrodnikach wieczorem 16 czerwca i będzie kierował się do Vilseck na terenie Niemiec. Ok. 950 pojazdów będzie przemieszczało się w kilku rzutach w kolumnach po ok. 20 sztuk, pilotowanych przez pojazdy Żandarmerii Wojskowej.

Główne trasy przemieszczeń największych rzutów, które będą realizowane w dniach 16-23 czerwca, można zobaczyć na stronach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Nasi czytelnicy podsyłają nam zdjęcia i filmy napotkanych kolumn wojskowych. W piątkowe południe kolumny można było spotkać między innymi na drodze krajowej nr 20 oraz w Szczecinku.


Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuje nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na [email protected] lub przy użyciu messengera


Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności