logo iszczecinek.pl

Polecamy Piknik rodzinny w Barwicach 2 pomysły na opłacenie wyjazdu Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Polecamy

Wiosenny przegląd z ProfiAuto Pitstop – sprawdź swój samochód

19.05.2017 10:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Wiosenny przegląd z ProfiAuto Pitstop – sprawdź swój samochód
fot. Organizator

Na wiosnę warto wykonać kontrolny przegląd samochodu. Teraz można to zrobić bezpłatnie podczas ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę, 20 maja w godzinach 10-16 w na parking przy supermarkecie TESCO (ul. Koszalińska 82) czekać będą specjaliści z ProfiAuto i ProCar - lokalnego dystrybutora części samochodowych. Poddadzą oni badaniu technicznemu elementy wpływające na bezpieczeństwo, ekonomikę i komfort jazdy.

 Wiosną chętniej wyjeżdżamy za miasto, dlatego warto już dziś przygotować nasz samochód do dłuższych podróży. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Dlatego podczas ProfiAuto PitStop diagności rozpoczną przegląd od części najbardziej narażonych na eksploatację. Sprawdzą poziom płynów, stan ogumienia, prawidłowe ustawienie świateł, a także działanie wszystkich żarówek i stan kloszy. W miarę możliwości, samochody będą również podłączane pod urządzenie diagnostyczne.

 –Wiosną sprawdzenie stanu naładowania akumulatora może wydawać się nieistotne, jednak to właśnie w tym okresie częściej korzystamy z klimatyzacji, słuchamy radia przy wyłączonym silniku, podłączamy nawigację czy ładowarkę. W kilkuletnich autach regularne sprawdzanie naładowania akumulatora jest niezbędne. Dobre warunki pogodowe mogą również uśpić naszą troskę o światła, ale to właśnie one zapewniają nam widoczność na drodze. Dlatego warto skorzystać z dodatkowych przeglądów, które pozwolą uniknąć wielu niepożądanych sytuacji w podróży – Łukasz Chelis, właściciel firmy ProCar, partnera akcji.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy z ekspertami, którzy doradzą jak samodzielnie zadbać o swój samochód, aby zachować jego sprawność na dłużej, oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Organizatorami akcji są: marka ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz PROCAR.

Materiał prasowy

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności