logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Winter is coming – przygotuj swoje obuwie na nadchodzącą zimę!

16.12.2017 09:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Winter is coming – przygotuj swoje obuwie na nadchodzącą zimę!
fot. - MATERIAŁ PARTNERA -

Problem zazwyczaj pojawia się zimą, kiedy warunki atmosferyczne niosą ze sobą częste opady. Pewnie niejednokrotnie będziemy musieli stanąć przed podjęciem przykrej decyzji, że po trudnym zimowym sezonie nasze ulubione obuwie nie będzie się już nadawało do noszenia. Aby temu zapobiec warto uzupełnić naszą szafę w kilka kosmetyków do impregnacji i pielęgnacji obuwia. Poniżej krótki przegląd najbardziej przydatnych z nich.

Najwięcej kosmetyków do obuwia zapewnia utrzymanie doskonałej jakości wyrobom skórzanym. Dla utrzymania koloru buta, nadaniu mu blasku i czystości dobrze sprawdza się balsam do skór w postaci wosku. Jego nakładanie jest bardzo proste – wystarczy czysta, bawełniana ściereczka. Podobne działanie mają nabłyszczające kremy i farby do butów. Korzystając z takich kosmetyków mamy niemal zawsze pewność, że buty, będące wizytówką eleganckiego mężczyzny, odpowiednio prezentują się na spotkaniach biznesowych czy w luźnym towarzystwie. Tutaj znajdziesz rekomendowane oraz opisane poniżej kosmetyki do pielęgnacji oraz impregnacji skórzanego obuwia: https://gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

Osobną grupę produktów zajmują tłuszcze do skór. Jego zadaniem jest wniknięcie wgłąb skóry i poprawienie jej wytrzymałości – elastyczności i miękkości. Poprzez nasycenie obuwia naturalnymi substancjami możemy być spokojni, że nie będzie ono wysuszać się lub zwyczajnie pękać. Wosk ma także właściwości nabłyszczające, zatem przy konserwowaniu obuwia dodatkowo je polerujemy. Alternatywą jest oczywiście dobrze znana pasta do butów, jednak wosk wydaje się być wyborem bardziej uniwersalnym.

Obuwie, szczególnie jasne i z dodatkami tworzywa szorstkiego po okresie intensywnych deszczy i śniegów może wyglądać na poszarzałe i sfatygowane. Nie znaczy to jednak, że nie mamy możliwości nadania mu pierwotnego wyglądu. Służą do tego dostępne na rynku szampony do obuwia. Z ich udziałem wytwarza się aktywną pianę, która ma na celu wywabienie plam i zabrudzeń bez niszczenia struktury buta. Po nałożeniu wystarczy pozostawić obuwie na chwilę, następnie zebrać pianę suchą gąbeczką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Są to środki bardo efektywne, powszechnie dostępne i z reguły nie drogie.

Do impregnacji zamszu i nobuku polecamy zaopatrzyć się w pastę. Zapobiega on nadmiernym zabrudzeniom, ale co ważniejsze, pozwala na zachowanie puszystego i pierwotnego wyglądu, charakterystycznego dla butów wykonanych z tego materiału. Warto zwrócić uwagę na działanie nabytej przez nas pasty – nie powinna ona tworzyć nieprzepuszczalnej powłoki i w ten sposób utrudniać "oddychanie" naszym stopom.

W deszczowe dni zastosowanie może znaleźć jeszcze jeden, dosyć ciekawy produkt – protektor. Działający w technologii nano praktycznie całkowicie zabezpiecza powierzchnie przed wilgocią. Wystarczy niewielka ilość naniesiona na but lub inną część garderoby i mamy całkowitą pewność, że nie nasiąknie to nawet w najmniejszym stopniu. Dzięki protektorom nano nie straszne są intensywne opady ani kałuże, nasz but jest na nie totalnie niewrażliwy.

Porady przygotowano dzięki specjalistom z Gentle-man.pl – innowacyjnego sklepu wychodzącego na przeciw potrzebom nowoczesnego mężczyzny.

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności