logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Wigilia niesłyszących

23.12.2018 19:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Wigilia niesłyszących
fot. Ewa Tomczyk

W Klubie Karolinka w Szczecinku odbyła się wigilia dla osób niesłyszących zorganizowania przez Fundację "Przyjaciele Języka Migowego". Była to ostatnia impreza z projektu "Rozmigany Szczecinek 2018" dofinansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinku.

W kolacji wigilijnej wzięło udział ponad 30 osób niesłyszących oraz zaproszeni goście: ksiądz Dawid Andryszczak oraz Pani Małgorzata Bała. Było to już tradycyjne coroczne spotkanie wigilijne organizowane przez Fundację.

Podczas wigilijnego spotkania tradycyjnie nie brakowało wielu serdecznych życzeń, symbolicznego przełamania się opłatkiem, a także oczywiście smacznych, bożonarodzeniowych potraw.

Miniony rok dla Fundacji był dość pracowity i obfitujący w wiele wydarzeń. Nie tylko udało się zrealizować projekt "Rozmigany Szczecinek 2018" w skład, którego weszło wiele ciekawych imprez dla osób niesłyszących takich jak: turniej darta,  wyjazd do Karpacza i Pragi, grill oraz warsztaty decoupage. W ostatnim czasie Fundacja zrealizowała jeszcze jedno zadanie z otrzymanej dotacji w ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych słuchowo. Jest to dotacja ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania publicznego zleconego przez Powiat Szczecinecki pn. Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanego przez PCPR w Szczecinku na zadanie "Nie słyszę, ale mogę w roku 2018".  W ramach tego zadania odbył się wyjazd osób niesłyszących, do Juchowa na warsztaty pieczenia chleba, wyjście na basen oraz  zabawa andrzejkowa.

Tego typu spotkania nie tylko  integrują społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności z jaką muszą borykać się na co dzień, ponieważ jeżeli osoby niesłyszące są w swoim gronie ich niepełnosprawność po prostu znika. 

W bieżącym roku Fundacji udało się także zrealizować dwa inne projekty - „Głuchy, ale aktywny” dofinansowane przez Powiat Szczecinecki, w ramach którego odbyły się rozgrywki w paintball oraz „Migiem pod wodę”  - nurkowanie intro dla niesłyszących mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, dofinansowane ze środków otrzymanych z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik - Program Marszałkowski.

Ewa Tomczyk

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności