logo iszczecinek.pl

Polecamy Poważny wypadek w Strefie Kibica. Wichura zerwała namiot. Dwie młode kobiety poważnie ranne Jest duża szansa na powstanie kolejnego muralu w Szczecinku Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Uroczystości związane z Dniem Pamięci o Sybirakach Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Wieża radarowa w Skotnikach już z anteną [WIDEODRON]

30.05.2018 21:47
A A A
Zdjęcie do artykułu Wieża radarowa w Skotnikach już z anteną [WIDEODRON]
fot. Foto i wideo z drona - tel. 781 391 604

Budowa radaru na górce w Skotnikach weszła w kolejny etap. Od kilku tygodni gotowa jest już wieża. W tych dniach na jej szczycie zamontowano ogromną antenę, która wejdzie w skład radaru. Wkrótce antena zabudowana będzie białą kopułą ze specjalnego tworzywa.

Gotowy radar, który uruchomiony ma być do końca tego roku, będzie służył Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do kontrolowania ruchu samolotów. Tego typu radar działa we współpracy z transponderami umieszczonymi na pokładach samolotów. Radar wysyła impulsy z zapytaniem, na które "odpowiada" transponder wysyłając kod identyfikujący samolot, wysokość statku powietrznego, jego prędkość oraz wiele innych informacji dla celów wykonywania kontroli ruchu lotniczego.

Radar buduje konsorcjum B&W. Podobne radary powstają w Łomży, Tarnobrzegu i Rzechowie.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności