logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców

18.01.2019 11:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców
fot. iszczecinek.pl

W czwartkowe popołudnie w szczecineckim ratuszu odbyło się spotkanie otwarte konsultacyjne dotyczące nowego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Szczecinku. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele KM oraz pracownicy ratusza z burmistrzem na czele.

Podczas spotkania prezes KM Tomasz Merk, przedstawił zmiany jakie planuje wprowadzić komunikacja. Mowa była przede wszystkim o zwiększeniu kursów autobusów  w godzinach szczytu. Teraz autobusy jeżdżą średnio co 20 minut, po zmianach mają jeździć co 15 minut. Po sygnałach mieszkańców planuje się uruchomienie nowej trasy, która biegłaby ul. Mickiewicza, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz przy szczecineckim basenie. Wspominano też o dalszych planach uruchomienia kursów na ul. Fabryczną i Boczną.

W spotkaniu wzięła udział spora grupa nastolatków, którzy na co dzień korzystają z usług miejskiego transportu. Mieli sporo uwag, najczęściej dotyczących spóźniania się autobusów.

W Ratuszu wsłuchiwaliśmy się dzisiaj w głosy na temat optymalnego funkcjonowania komunikacji miejskiej w Szczecinku – podsumował spotkanie burmistrz Daniel Rak w mediach społecznościowych. - Podczas spotkania padło wiele cennych uwag dotyczących rozkładu jazdy, w tym częstotliwości kursowania autobusów i zasięgu poszczególnych linii. Wszystkie są dla nas ważne i mam nadzieję zostaną uwzględnione w najbliższym czasie. Przed KM kolejne wyzwania: praca nad nowym rozkładem i przygotowania do wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Szczecinku. Liczę, że bez biletów pojedziemy jeszcze w tym roku.

Projekt nowego rozkładu jazdy zostanie przedstawiony burmistrzowi. Jeśli zostanie zaakceptowany, zmiany wejdą w życie za kilka tygodni.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności