logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu

20.09.2018 07:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu
fot. iszczecinek.pl

Rozpoczyna się zapowiadany remont wiaduktu na ul. Szczecińskiej, przy wyjeździe ze Szczecinka w kierunku Szczecina (DK-20). Drogowcy właśnie przygotowują się do zmiany organizacji ruchu. Utrudnienia mogą potrwać przynajmniej do końca roku.

Remont prowadzony będzie na zlecenie spółki PKP PLK. Po przeprowadzonej wizji lokalnej stan techniczny obiektu oceniono na dostateczny. Wśród wad eksperci wymienili korozję, różnego rodzaju pęknięcia i ubytki cegieł i spoin. Stan niektórych elementów określono jako niedostateczny. Dotyczy to na przykład mostownic na torze nr 2, które są popękane i skorodowane.

Podczas prowadzonych prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, który sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Na podobne utrudnienia kierowcy natrafią w Śmiadowie oraz przy wiadukcie na odcinku Łubowo – Silnowo.

W ramach projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” PKP wyremontuje także inne wiadukty i przepusty znajdujące się na wspomnianej linii kolejowej. Łącznie będą to 33 obiekty.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności