logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Wiadukt na Bugnie priorytetem drogowców

18.12.2018 07:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Wiadukt na Bugnie priorytetem drogowców
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Budowniczy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11 mają coraz mniej czasu. Terminy przyjęte w harmonogramach prac są dość napięte, a przed drogowcami jeszcze sporo pracy. Jak zapewnia główny wykonawca, na chwilę obecną wszystkie prace idą zgodnie z przyjętym harmonogramem, a największym wyzwaniem na budowie jest konieczność terminowego ukończenia wiaduktu prowadzącego na ul. Bugno (WD-1)

Zgodnie z porozumieniem wykonawcy z mieszkańcami i władzami miasta, to właśnie przez ten wiadukt od 1 czerwca ma być puszczony ruch samochodów z objazdu, który będzie wprowadzony po zamknięciu ul. Słupskiej, co ma nastąpić 1 marca. Do maja ruch kierowany będzie do ronda przy byłej strzelnicy na ul. Koszalińskiej, a od czerwca przez wspomniany wiadukt.

-Pozwoli to na ukończenie obu obiektów przy węźle Szczecinek Centrum  i przełożenie na nich ruchu w ciągu drogi krajowej DK-20, w jej „starym” śladzie. Jest to jedno z kluczowych zagadnień na budowie –poinformował Mateusz Grzeszczuk , rzecznik prasowy GDDKiA oddział Szczecin.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności