logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzień Nauczyciela - Powiatowe obchody w I LO im. Księżnej Elżbiety Zanieczyszczenie powietrza w Szczecinku. Reakcja Terry [WIDEO] Wywalił śmieci do rowu. Policja szybko go znalazła Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

W zastraszającym tempie rośnie liczba wypadków. Czy na nasze drogi wrócą fotoradary?

19.03.2017 22:35
A A A
Zdjęcie do artykułu W zastraszającym tempie rośnie liczba wypadków. Czy na nasze drogi wrócą fotoradary?
fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Szczecinecka policja podsumowała 2016 rok na drogach w całym powiecie. Z policyjnych statystyk jasno wynika, że w zastraszającym tempie rośnie liczba wypadków, a także poszkodowanych w tych wypadkach.

W ubiegłym roku na terenie naszego powiatu doszło do 61 wypadków drogowych. Rok wcześniej zanotowano ich o połowę mnie – 33 zdarzenia. Jeszcze gorzej wyglądają statystyki związane z poszkodowanymi. W ubiegłym roku aż 80 osób zostało rannych w wypadkach, w 2015 liczba ta zatrzymała się na 34 osobach. Jedne co cieszy to zmniejszenie liczby zabitych – z 7 osób na 2.

-Ubiegły rok był jednym z niebezpieczniejszych na szczecineckich drogach– podsumował na ostatniej sesji Rady Powiatu podinsp. Andrzej Dziemianko, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku. -Widzimy co się dzieje na drogach w Szczecinku, na drogach krajowych nr 11, 20, 25, które są w granicach naszego powiatu. Zdecydowanie w ostatnim roku zauważono większy ruch pojazdów za czym poszedł wzrost wypadków.

Głównymi przyczynami wypadków było niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Radny Jerzy Dudź dopytywał komendanta, o to czy likwidacja fotoradarów mogła mieć wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

-Być może ma to także wpływ na zwiększenie liczby wypadków –zaznaczył komendant, który dodał, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podjąć działania, aby Inspekcja Transportu Drogowego postawiła fotoradary na terenie naszego powiatu.

-Jesteśmy pod tym względem jako powiat bardzo zaniedbani. U nas nie ma żadnego fotoradaru i być może ma to także wpływ na pogorszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego -mówił na sesji komendant policji.

Na chwilę obecną nie podjęto jeszcze konkretnej decyzji, czy fotoradary powinny pojawić się na naszych drogach. Pozostaje mieć nadzieję, że 2017 rok przyniesie poprawę statystyk. O to jednak musimy postarać się wszyscy. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności