logo iszczecinek.pl

Polecamy Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

W województwie zawyły syreny na pożegnanie wojewody. W Szczecinku cisza

19.08.2016 16:22
A A A
Zdjęcie do artykułu W województwie zawyły syreny na pożegnanie wojewody. W Szczecinku cisza
fot. iszczecinek.pl

W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe Piotra Jani, wojewody zachodniopomorskiego. W celu upamiętnienia zmarłego, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz zwrócił się prośbą do samorządów zachodniopomorskich o uruchomienie syren alarmowych. Syreny zawyły na jedną minutę o godz. 11:55. W Szczecinku syreny nie zawyły, no na zwrócili uwagę między innymi nasi czytelnicy.

O to dlaczego w naszym mieście nie zawyły syreny zapytaliśmy Mateusza Ludewicza, rzecznika prasowego Urzędu Miasta.

-Burmistrz Miasta, Pan Jerzy Hardie-Douglas podjął taką decyzję z kilku powodów –informuje rzecznik. -Wiadomość o śmierci Wojewody Piotra Jani nie jest informacją którą posiadła większość mieszkańców Szczecinka. W związku z tym włączenie syren mogłoby spowodować niezrozumienie tej akcji i dezorientację wśród wielu z nich.

Jak dodał M. Ludewicz: -Nie ma takiego zwyczaju ani tradycji. Wojewoda był funkcjonariuszem administracji rządowej i włączanie syren przez samorząd lokalny z powodu pogrzebu urzędnika państwowego jest niezrozumiałe. 

Rzecznik zaznacza jednocześnie, że decyzja o nie włączeniu syren nie ma żadnego podtekstu politycznego.

-Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas z żalem przyjął wiadomość o śmierci Wojewody i szczerze współczuje jego rodzinie. Obaj Panowie mieli okazję poznać się podczas lipcowej wizyty Piotra Jani w Szczecinku. Spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze, a Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas docenił pragmatyczne podejście wojewody do spraw dotyczących Szczecinka.

Piotr Jania zmarł w zeszłą niedzielę, w szpitalu w Zabrzu, gdzie przeszedł operację serca. Funkcję wojewody zachodniopomorskiego pełnił od grudnia 2015 roku. Miał 64 lata.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności