logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

W Szczecinku powstanie "Okno Życia" dla niechcianych noworodków

09.04.2018 12:15
A A A
Zdjęcie do artykułu W Szczecinku powstanie "Okno Życia" dla niechcianych noworodków
fot. iszczecinek.pl

W Szczecinku zostanie uruchomione Okno Życia, czyli specjalnie przygotowane miejsce, gdzie kobiety będą mogły anonimowo i bez żadnych konsekwencji prawnych, zostawiać swoje nowo narodzone dzieci. Będzie to trzecie okno życia na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Wcześniej Okna Życia zostały uruchomione w Koszalinie i Słupsku.

Okno Życia powstanie przy klasztorze sióstr niepokalanek, mieszczącym się przy ul. Kościuszki, dosłownie kilkaset metrów od szpitala. Miejsce zostanie pobłogosławione 15 kwietnia o godz. 16.00 przez bp diecezjalnego Edwarda Dajczaka.

Jak informuje Radio Plus, patronką szczecineckiego Okna Życia będzie służebnica Boża Stanisława Leszczyńska, która była położną w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Okna Życia otwierane są z zewnątrz. Dodatkowo są ogrzewane i wentylowane z odpowiednim miejscem dla noworodka. Po otwarciu uruchamia się sygnalizacja alarmująca siostry zakonne. Pierwsze Okno Życia w Polsce otwarto 19 marca 2006 u sióstr nazaretanek w Krakowie. Obecnie w Polsce jest ponad 60 Okien.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności