logo iszczecinek.pl

Polecamy Grypa belferska dopadnie SP 7? Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców Murem za Owsiakiem, Szczecinek dołączył Przejechał rowerem 200 km dla WOŚP Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

W Szczecinku powstanie "Okno Życia" dla niechcianych noworodków

09.04.2018 12:15
A A A
Zdjęcie do artykułu W Szczecinku powstanie "Okno Życia" dla niechcianych noworodków
fot. iszczecinek.pl

W Szczecinku zostanie uruchomione Okno Życia, czyli specjalnie przygotowane miejsce, gdzie kobiety będą mogły anonimowo i bez żadnych konsekwencji prawnych, zostawiać swoje nowo narodzone dzieci. Będzie to trzecie okno życia na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Wcześniej Okna Życia zostały uruchomione w Koszalinie i Słupsku.

Okno Życia powstanie przy klasztorze sióstr niepokalanek, mieszczącym się przy ul. Kościuszki, dosłownie kilkaset metrów od szpitala. Miejsce zostanie pobłogosławione 15 kwietnia o godz. 16.00 przez bp diecezjalnego Edwarda Dajczaka.

Jak informuje Radio Plus, patronką szczecineckiego Okna Życia będzie służebnica Boża Stanisława Leszczyńska, która była położną w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Okna Życia otwierane są z zewnątrz. Dodatkowo są ogrzewane i wentylowane z odpowiednim miejscem dla noworodka. Po otwarciu uruchamia się sygnalizacja alarmująca siostry zakonne. Pierwsze Okno Życia w Polsce otwarto 19 marca 2006 u sióstr nazaretanek w Krakowie. Obecnie w Polsce jest ponad 60 Okien.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności