logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

W Szczecinku otwarto okno życia

16.04.2018 10:14
A A A
Zdjęcie do artykułu W Szczecinku otwarto okno życia
fot. iszczecinek.pl

Szczecinek ma swoje okno życia. Okno w niedzielę pobłogosławił bp Edward Dajczak. Zainstalowane zostało w klasztorze sióstr niepokalanek, który znajduje się kilkaset metrów od szczecineckiego szpitala.

Impulsem do otwarcia okna był dramat, który wydarzył się w Szczecinku w ubiegłym roku. 10 października obok garaży na osiedlu przy ul. Armii Krajowej znaleziono porzucone dziecko. Mimo szybkiej akcji lekarzy w Szczecinku, a potem w Koszalinie, noworodka nie udało się uratować. - Postanowiliśmy więc stworzyć tu miejsce, w którym takie dziecko mogłoby zostać ocalone - powiedział dla gosc.pl ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Szczecineckie okno życia jest trzecim, po Koszalinie i Słupsku, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a 64. pod patronatem Caritas w całej Polsce. Wszystkie okna mają takie same, ściśle określone procedury funkcjonowania.

Gdy dziecko w oknie się pojawi, siostry powiadamiają szpital. Ten wysyła zespół, który je odbiera oraz powiadamia policję. Uruchamia się cała procedura prawna, w którą zaangażowany jest sąd. Dziecko otrzymuje rodzinę zastępczą, która do czasu wyjaśnienia spawy opiekuje się nim. Matka, zostawiając dziecko, ma bowiem czas na refleksję, po której dziecko może do niej wrócić –czytamy na gość.pl

- Takie miejsce jest szansą na uratowanie człowieka. To przede wszystkim się liczy. Dzisiaj bardzo często padają piękne słowa o człowieku, jego wolności, prawach, ale to wszystko nic nam nie pomoże, jeśli nie zaczniemy zachwycać się wartością życia. Kiedy ginie człowiek, to zawsze jest nieszczęście, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kimś wielkim, działającym w świecie, czy z kimś malutkim, niepozornym, ale przecież też człowiekiem. Okno życia jest miejscem nadziei - powiedział biskup koszalińsko-kołobrzeski – powiedział bp Edward Dajczak.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności