logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci z przedszkola Miś posadziły drzewka KredytOK: POŻYCZKI – KREDYTY - UBEZPIECZENIA! W jednym miejscu, w Twoim mieście Dwie młode osoby ranne w wypadku motocykla [WIDEO] Szczecinecczanie.org - chcą być trzecią siłą w mieście Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

W SP4 o wiośnie i tolerancji

22.03.2017 09:42
A A A
Zdjęcie do artykułu W SP4 o wiośnie i tolerancji
fot. Magdalena Leonowicz

Po wielu szarych i pochmurnych miesiącach oczekiwania, nadeszła upragniona wiosna. Do szczecineckiej „czwórki” zawitała w wyjątkowy sposób. Uczniowie przywdziali w tym dniu najbardziej kolorowe ubrania, wiosenne szaty i śmieszne nakrycia głowy. Cała szkolna społeczność, tworząc wielobarwny korowód przeszła ulicami naszego miasta. Do wrażeń wizualnych dołączane były efekty dźwiękowe, – bowiem każdy uczeń wyposażony był w hałaśliwy, zwykle własnoręcznie wykonany instrument. Zatem poza okrzykami „Witaj Wiosno!, można było usłyszeć grzechotki, kołatki i gwizdki, które miały na dobre obudzić wyczekiwaną od dawna porę roku. Końcowym etapem pochodu był Plac Wolności i wizyta w szczecineckim ratuszu. Uczniowie nie zapomnieli również o mieszkańcach naszego miasta, rozdając im wiosenne kwiaty. Było wesoło i kolorowo, a przede wszystkim jak na ten dzień przystało słonecznie.

Po powrocie do szkoły, dzieci uczciły również drugie, może trochę mniej znane święto – „Światowy Dzień Zespołu Downa”. W klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat szeroko rozumianej tolerancji wobec inności. Aby przybliżyć ten niełatwy temat, nauczyciele czytali dzieciom bajkę  "Znikające ciasteczka", mówiącą o tej trudnej chorobie. Znakiem solidarności, a przede wszystkim akceptacji osób chorych na zespól Downa, było włożenie w tym dniu kolorowych skarpetek.

Magdalena Leonowicz

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności