logo iszczecinek.pl

Polecamy Wydaje bilety tylko do 14:30 Elektryki już jeżdżą po ulicach Szczecinka. Na razie jednak do nich nie wsiądziemy Złodziej tabletów schwytany dzięki monitoringowi miejskiemu Wypadek samochodu ze skuterem Bale Sylwestrowe. Są jeszcze wolne miejsca! Polecamy

W Drzonowie będzie lepsza droga

07.12.2018 07:45
A A A
Zdjęcie do artykułu W Drzonowie będzie lepsza droga
fot. Piotr Rozmus

Trwają prace przy przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 3581 Z w Drzonowie w gminie Biały Bór, od drogi krajowej nr 20 do torów kolejowych. Wykonawcą zadania jest firma Pol – dróg z Drawska Pomorskiego. Stosowne umowy na jego  realizację parafowano 10 października 2018 roku. Koszt przedsięwzięcia to prawie 5,4 mln zł brutto. Powiat szczecinecki otrzymał ponad 2,3 mln zł  (63,63%) dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Przebudowywany odcinek drogi ma długość ok 1,6 km. Nawierzchnia zostanie poszerzona do 6 metrów, pokryta nakładką wzmacniającą oraz zaopatrzona w kanalizację deszczową. Na terenie zabudowanym powstanie obustronny chodnik o szerokości 2 metrów oraz zatoka parkingowa dla samochodów osobowych. Na tym odcinku drogowcy ograniczą arterię krawężnikami. Na samej trasie drogi powstanie 5 skrzyżowań. Odcinek na całej długości zostanie oświetlony.

Termin zakończenia prac wyznaczono na maj 2019 roku.

źródło: Powiat Szczecinek, Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności