logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone

22.07.2018 21:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone
fot. iszczecinek.pl

O dużym pechu może mówić kierowca volkswagena passata z województwa warmińsko-mazurskiego, który w niedzielna popołudnie najechał na uskok znajdujący się na drodze wojewódzkiej nr 172. Auto na nierównej jezdni „zanurkowało” i rozbiło miskę olejową. Olej wyciekł na jezdnię co spowodowało utrudnienia w ruchu. Plamę zneutralizowała straż pożarna. To już kolejny przypadek uszkodzenia miski olejowej samochodu w tym miejscu w ostatnich dniach.

Niebezpieczny odcinek DW-172 znajduje się na prostym odcinku małej obwodnicy Szczecinka na wysokości Sójczego Wzgórza. Drogowcy znają to miejsce i już jakiś czas temu ustawiono tam ograniczenie prędkości do 70km/h. Okazuje się, że to nie wystarczy i kierowcy nadal „haczą” podwoziami swoich aut o asfalt. Według kierowców uskok stopniowo się powiększa i obowiązujące ograniczenie może być niewystarczające zwłaszcza dla pojazdów z niższym zawieszeniem.

Według drogowców jezdnia przestała się zapadać w tym miejscu, co miały potwierdzić pomiary geodetów. Zarządca drogi, czyli Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich już w ubiegłym roku zapowiedział, że chce jak najszybciej wyremontować opisane miejsce. Jak na razie drogowców w tym miejscu nie widać.

Przypomnijmy, że mała obwodnica Szczecinka została oddana do użytku pod koniec 2012 roku. 3-kilometrowy odcinek omija Trzesiekę. Budowa drogi kosztowała około 17 mln zł. Inwestycję zrealizowała firma Wrobis, która zbankrutowała.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności