logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Urząd Skarbowy zaprasza na „Wtorki z JPK”

06.11.2017 09:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Urząd Skarbowy zaprasza na „Wtorki z JPK”
fot. iszczecinek.pl

Urząd Skarbowy w Szczecinku wspólnie z Ministerstwem Finansów organizuje akcję informacyjną dotyczącą nowych obowiązków podatników podatku od towarów i usług, którzy od 01.01.2018r będą obowiązani przesyłać dane z rejestrów zakupów i sprzedaży VAT w formie JPK_VAT do resortu finansów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w każdy wtorek miesiąca listopada 2017r  tj., 07, 14, 21, 28 listopada, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Szczecinku o godzinie 15:30 na Sali Obsługi, prowadzone będą szkolenia dotyczące JPK_VAT oraz nowych obowiązków podatników VAT od 01.01.2018r.

JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 01 stycznia 2018 roku – szkolenia dla przedsiębiorców „Wtorki z JPK” w Urzędzie Skarbowym w Szczecinku.

Od 01 stycznia 2018r. wszyscy podatnicy VAT:

  • którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K będą mieli obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
  • rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłali do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

JPK_VAT – jest to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, które wynikają z ewidencji VAT za dany okres.

Dane z rejestru sprzedaży i zakupów w formie pliku JPK_VAT będą przekazywane, do resortu finansów, bez wezwania do 25 dnia po zakończeniu danego miesiąca. Podatnicy rozliczający się kwartalnie, składający VAT-7K, także prześlą JPK_VAT co miesiąc.

Od 01.01.2018r obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego będzie dotyczył wszystkich podatników VAT.

Duże przedsiębiorstwa wysyłają już JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2018r.

Więcej informacji

Masz pytania? Wejdź na stronę www.jpk.mf.gov.pl lub skontaktuj się z Krajową Informacją Skarbową 801 055 055 lub 22 330 03 30.

Na nowej odsłonie strony http://www.jpk.mf.gov.pl ,która znajduje się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, można znaleźć m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT oraz dowiedzieć się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać (w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany ) i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Już teraz możesz testować elektroniczne składanie JPK_VAT dzięki aplikacji Ministerstwa Finansów

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności