logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Upał w mieście. Czy na ulice Szczecinka wyjadą polewaczki?

03.08.2018 09:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Upał w mieście. Czy na ulice Szczecinka wyjadą polewaczki?
fot. zom.waw.pl

Wysokie temperatury, przekraczające 30 stopni Celsjusza, a także towarzyszący im brak opadów deszczu powodują, że ulice nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Wiele miast w Polsce podjęło decyzję, aby na miejskie ulice wyjechały polewaczki. Jak czytamy na stronach tych miast: z wyjazdów polewaczek korzyści czerpią kierowcy, którzy zyskują schłodzoną nawierzchnię jezdni oraz mieszkańcy, którzy w upalne dni mają spłukane z kurzu i pyłków ulice.

Nasi czytelnicy dopytują się o takie rozwiązanie w Szczecinku.

-Czy jest szansa, aby polewaczki wyjechały, tak jak w dawnych czasach, także na ulice Szczecinka? –zadaje pytanie Pan Michał.

Odpowiedź jest krótka: nie. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie posiada takiego sprzętu. Podobnie jak Powiatowy Zarząd Dróg, który także zarządza kilkoma miejskimi ulicami.

Według Radosława Żmudy-Trzebiatowskiego, prezesa PGK, polewanie ulic w taki upał nie ma najmniejszego sensu, bo po chwili nie będzie po tym śladu. Woda momentalnie wyparuje. Jeśli chodzi o kurz, to ulice są zamiatane regularnie i jak na razie nie ma z tym większego problemu.

Prezes PGK zaznacza także, że nie ma sensu kupowania drogiego sprzętu do polewania ulic, jeśli takie warunki atmosferyczne występują raz na kilka lat. Spółki nie stać na to, aby taki sprzęt za duże pieniądze stał w garażu.

Wielu mieszkańców pamięta jak za dawnych lat widok polewaczki na ulicach naszego miasta był czymś normalnym. Należy jednak pamiętać, że „w tamtych latach” asfalt wytwarzany był z innych materiałów, które nie radziły sobie z wysokimi temperaturami i dlatego trzeba było go schładzać.  


Chcesz o coś zapytać? Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub wrzuć nam na facebookafacebook.com/iszczecinek


 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności