logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

UOKiK skontrolował stacje paliw. Wpadka Komunikacji Miejskiej

10.01.2019 18:24
A A A
Zdjęcie do artykułu UOKiK skontrolował stacje paliw. Wpadka Komunikacji Miejskiej
fot. iszczecinek.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podsumował kontrole przeprowadzone w 2018 roku na stacjach paliw. W ubiegłym roku skontrolowano tylko dwie stacje w naszym powiecie, w tym jedną dwukrotnie.

Pierwsze kontrole przeprowadzone były 12 września. Kontrolerzy pobrali próbki paliw ze stacji KM Usługi przy ul. Cieślaka w Szczecinku oraz ze stacji ROMGAZ przy ul. Dworcowej w Białym Borze.

Próbki benzyny pobranej ze stacji w Białym Borze były zgodne z obowiązującymi normami i tu UOKiK nie miał żadnych zastrzeżeń. Inaczej było na stacji paliw KM. W próbce oleju napędowego kontrolerzy wykazali, że była niewłaściwa stabilność oksydacyjna. Kolejną kontrolę oleju napędowego na stacji KM przeprowadzono dwa tygodnie później – 26 września. W tym przypadku kontrolerzy nie mieli już żadnych zastrzeżeń.

-Jestem ich klientem, ale tego się nie spodziewałem –napisał do nas pan Stanisław, który podesłał nam wyniki raportu. 

Eksperci z portalu moto.wp.pl zaznaczają, że stan silnika, a nawet to, czy go rano uruchomimy, zależy od tego, co tankujemy. Paliwo niespełniające norm przyczynia się do degradacji silnika, a przede wszystkim układu wtryskowego. Niewłaściwa odporność na utlenianie oleju napędowego długofalowo prowadzi do zatykania dysz wtryskiwaczy -  dotyczy to przede wszystkim silników z systemem common rail. Każde wlanie do baku paliwa, które przekracza ten parametr, powoduje zaś podwyższenie konsumpcji paliwa oraz wzrost udziału szkodliwych substancji w spalinach – czytamy na moto.wp.pl.

Lista wszystkich skontrolowanych stacji znajduje się TUTAJ.


Ten artykuł powstał dzięki internaucie. Informacje, zdjęcia lub wideo, którymi chciałbyś się podzielić, wyślij na maila [email protected] lub przy użyciu messengera


 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności