logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!

05.09.2018 17:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Uniwersytet dla najmłodszych – ruszają zapisy!
fot. materiał prasowy

3,2,1 - start! Pierwszy dzwonek już za nami, dzieci rozpoczęły właśnie rok szkolny. Dla spragnionych większej porcji wiedzy lub dla tych, którzy nie mogą doczekać się by zasiąść na sali wykładowej, mamy dobrą informację – ruszyły zapisy do kolejnej odsłony Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. To wspólny projekt firmy Kronospan i Politechniki Koszalińskiej.

Studentem Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży (KUDiM) może zostać każde dziecko będące uczniem klas 1-8 szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Zapisy prowadzone będą do końca września za pośrednictwem strony internetowej www.kudim.tu.koszalin.pl . Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych żaków.

- Dzieci w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudno czymś zainteresować, dlatego tym bardziej cieszy nas tak duża popularność naszego projektu. Jesteśmy w stanie poprowadzić zajęcia dla 250 osób, a miejsca szybko się zapełniają. Pokazuje to, że nie tylko rodzice, ale także dzieci widzą potencjał w naszym projekcie – mówi prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski, Prorektor Politechniki Koszalińskiej.

Projekt powstał z inicjatywy firmy Kronospan, która jedną ze swoich fabryk posiada właśnie w Szczecinku. Przedsiębiorca stawia nie tylko na biznes, w bardzo dużym stopniu wspiera edukację i realizuje działania CSR, czyli  te związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest edukacja właściwie prowadzona już od najmłodszych lat, stąd też realizujemy kilka projektów związanych ze szkolnictwem. Wspieramy m.in. klasę patronacką o profilach mechanicznym i drzewnym w Zespole Szkół Technicznych, otworzyliśmy przedszkole dla dzieci naszych pracowników, prowadzimy Akademię Recyklingu Kronospan, a także zajęcia edukacji ekologicznej pod nazwą Eko Krono. KUDiM to wspaniały, ale i  bardzo wymagający projekt, bo dzieci są bardzo wymagającymi odbiorcami. Potrafimy temu sprostać, mamy przygotowanych wiele ciekawych wykładów – mówi Joanna Jodłowska, Członek Zarządu Kronospan Szczecinek.

Rok akademicki podzielony jest na 2 semestry. Pierwszy rozpoczyna się w październiku i kończy w lutym, ten drugi startuje w marcu, a by w czerwcu mali studenci mogli rozpocząć wakacje.

- W każdym z semestrów przygotowaliśmy po 5 wykładów, który odbywa raz w miesiącu w sobotę. Każdy z żaków otrzymuje indeks, w którym zbiera pieczątki-zaliczenia, by na koniec roku otrzymać dyplom – dodaje Paweł Krzemiński z HR Kronospan Szczecinek.

Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży to projekt, który zakłada naukę poprzez zabawę. Udział w zajęciach ma rozwijać w dzieciach wyobraźnię, kształtować intelekt, a także prowokować do zadawania pytań. Program edukacyjny wzorowany jest na nauczaniu uniwersyteckim. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych raz w miesiącu w Kronospan Design Center w Szczecinku. Rekrutacja na najbliższy rok akademicki prowadzona jest za pośrednictwem portalu internetowego www.kudim.tu.koszalin.pl do końca września br. Projekt wsparły również zewnętrzne firmy, dzięki którym można było zakupić urządzenia do zajęć praktycznych czy podarować dzieciom drobne upominki. Wśród nich znalazły się m.in.: ZUM, Geka, ABI, Global Technik, Terbud, Górny, Stol-Tap, Pilgaz i wiele innych.

materiał prasowy

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności